KRYESORE

Tek Vllaznia një analizë e hollësishme. Zhvillohet në orën 19.00

0
Tek Vllaznia tashmë nuk ka më vend për qetësi. Dy humbjet e fundit kanë trazuar jo pak gjërat dhe tashmë rreziku i rënies nga kategoria është kthyer. Madje shumëkush, i konsideron të pakta shanset për të mbijetuar. Por në...

Bayerni, më i freskët se Real Madridi

0
Zidane triumfoi sezonin e kaluar me një sistem të rrotacionit ekstrem. Ndeshjet kyçe, kryesisht në Ligën e Kampionëve, u luajtën me ekipin A (atë titullar), të komanduar nga Cristiano Ronaldo. Përdorja në La Liga e “njësisë B”, me James...

Një shkodran shpallet kampion në Kosovë

0
Kampionati kombetar i volejbollit per meshkuj ka perfunduar mbremjen e djeshme me kurorezimin e ekipit te Pejes kampion per sezonin 2017-2018. Nje sukses ky per te gjithe sportistet, trajneret dhe drejtuesit e ketij ekipi dhe padyshim edhe e shkodranit Nikolin...

Vllaznia pëson humbjen e parë në kampionat por kalon në finale

0
Pas 14 fitoresh rradhazi në kampionat, ekipi i Vllaznisë në volejboll për të reja ka pësuar humbjen e parë në kampionat megjithatë ka siguruar daljen në finale të kampionatit. Vajzat shkodrane pasditen e djeshme kanë luajtur pasditen e djeshme...

Thirrja e Martinit: Duhet të vazhdojmë të besojmë tek Vllaznia, mund t’ia dalë

0
Ish-lojtari i Vllaznisë, Edi Martini,  hodhi bombën pas ndeshjes së humbur me Luftëtarin dhe momentin që po kalon ekipi shkodran. Legjenda e Shkodrës nuk heziton të shprehet hapur ne nje prononcim për "Eduasportin.com" në lidhje me situatat që kanë...

Historike: Boksieria shkodrane Elsidita Selaj siguron medaljen në Kampionatin Europian të 18 vjeçarëve

0
Pas Nelson Hysës, Rexhildo Zenelit dhe Jurgen Uldedaj, në Shqipëri vjen edhe medalja e katërt europiane e boksierëve tanë. Ajo i takon kësaj here një femre: Elsidita Selajt. Shkodrania e talentuar e ka nisur mbarë Kampionatin Europian që është duke...

Sherri i shkodranit Senad Gashi bën bujë në Gjermani, por ish-Kampioni i Botës i...

0
Dueli i dy neteve me pare i boksierit shkodran Senad Gashi ka bërë bujë në Gjermani, por jo për arsyet më të mira. Takimi që u mbyll me një sherr masiv në ring, pasi Gashi u skualifikua për goditje...

Shtypi sportiv i sotem, Gjoka takim me Ademin

0
Situata ne kampin shkodran pas dy humbjeve te pesuara se fundmi eshte trazuar jo pak. Nje situate qe patjeter duhet te ndryshoje. Pikesepari sot pritet edhe nje takim ne mes kryebashkiakes Ademi dhe trajnerit Gjoka. Kete e ka paralajmeruar gazeta “Sport...

Betejë e nxehtë për mbijetesën, ja 6 sfidat jetike për Kamzën, Vllazninë dhe Teutën

0
Ashtu si në sezonin e fundit, edhe këtë vit, lufta për mbijetesë është tepër e nxehtë. Kamza, Vllaznia dhe Teuta, janë 3 skuadrat që do të mundohen të lenë poshtë njëra-tjetrën 6 janë nga fundi. Kryeqytetasit e drejtuar nga Ahmataj...

“Futi në xhep” Dibalën dhe Mandzukiç, ja vlerësimi i mediave për Hysajn

0
Napoli triumfoi ndaj Juventusit me rezultatin 0-1 duke rihapur kampionatin 4 javë nga fundit. Goli i Kulibalit i dha fitoren skuadrës së Sarrit. Një fitore e merituar për të kaltrit të cilët e dominuan takimin. Një paraqitje dinjitoze edhe për...