KRYESORE

Video / Strakosha shpëton Lazion me pritjen e vitit

0
Thomas Strakosha ka ruajtur avantazhin minimal të Lazio-s në ndeshjen e së dielës ndaj Empoli-t. Kryeqytetasit ishin duke fituar në transfertën e vështirë por rrezikuan të pësonin një gol në aksionin e fundit të ndeshjes. Pa një topi të krosuar...

Gola e kartonë të kuq në “Selman Stërmasi”, Tirana nis ngritjen

0
Tirana nis ngritjen në Kategorinë Superiore. Më në fund bardheblutë kanë regjistruar fitoren e parë në këtë sezon të ri pas rikthimin në Superiore, pasi mundën në “Selman Stërmasi”, skuadrën e Luftëtarit me rezultatin 3-1. Pas kësaj fitore, 24...

Katër shkodranë në fushë, por Laçi dhe Partizani ndahen në barazim

0
Është mbyllur në barazim 0-0 sfida e tretë e javës së katërt të Superligës, mes Laçit dhe Partizanit. Ndeshja e zhvilluar në qytetin e Kurbinit ka treguar një nivel të kënaqshëm nga të dyja ekipet, por pa prodhuar dot...

Ada e nis me këmbë të mbarë. Fiton 4-2 në Tiranë ndaj Kevitanit

0
Velipojakët e kanë nisur me këmbë të mbarë kampionatin e sivjetëm. Në ndeshjen e parë, ata kanë luajtur në Tiranë ndaj Kevitanit dhe kanë fituar me rezultatin 4-2 ndaj tij. Një fitore mëse e merituar e Adës e cila...

“Vllaznia B” ndalet me një barazim 1-1 nga “Partizani B”

0
Pasditen e sotme ka startuar edhe kampionati i kategorisë së dytë. Që në javën e parë ai ka dhuruar një sfidë shumë interesante në mes ekipeve "B" të klubeve të njohura të Vllaznisë dhe Partizanit. Dhe ato janë ndarë...

Vllaznia triumfon në Burrel falë golit të Zogajt dhe Junior

0
Vllaznia ka marre nje trepikesh me shume vlere ne ndeshjen e luajtur ne Burrel. Ajo ka fituar me rezultatin 2-0 fale golave te shenuar nga mesfushori Zogaj ne fillim te takimit dhe sulmuesi Junior ne shtese Nje trepikesh ky qe do...

Vllaznia U19 fitore pa shumë mund dhe me shumë gola ndaj Ilirisë

0
Pas fitores se Vllaznia U17 me rezultatin e thelle 6-0 ndaj Brians, nje tjeter fitore ka ardhur edhe per ekipin U-19 Edhe në këtë përballje nuk ka patur shumë histori. Kuqeblutë e trajnerit Zmijani kanë shënuar brenda 12 minutave tre...

Vllaznia U19 tre gola që në pjesën e parë ndaj Ilirisë

0
Goleadë edhe në pjesën e parë të ndeshjes së kampionatit të 19 vjeçarëve në mes Vllaznisë dhe Ilirisë që po luhet në "Reshit Rusi". 45 minutat e para janë mbyllur në shifrat 3-0 për kuqeblutë e trajnerit Luan Zmijani....

Sulejman Demollari “driblon” Rudi Vatën: Përgjigjen ia kanë dhënë tifozët e futbollit

0
Sulejman Demollari nuk kërkon të bëjë polemika. Tregon të vërtetën e shkarkimit të tij nga stoli i Kombëtares shqiptare, por gjithashtu driblon mjeshtërisht edhe një ish-mbrojtës të fortë si Rudi Vata. Në një reagim për “Panorama Sport” në lidhje me...

“Çmenduri” e djemve të Brikeno Bizit. Ja çfarë i kanë bërë sot Briansit

0
Paraditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi" është luajtur ndeshja e kampionatit U-17 në mes Vllaznisë dhe Brians. Shkodranët kanë arritur një fitore shumë të thellë në këtë përballje me rezultatin e thelle 6-0, duke treguar se do...