KRYESORE

Hysaj drejt largimit, Napoli bën lëvizjen bllokuese

0
Elseid Hysaj është kthyer në një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së Napolit dhe mediat italiane nuk kanë nguruar të bëjnë elozhe për shqiptarin. Ofertat gjithashtu në drejtim të tij nuk kanë munguar, madje kanë qenë klube...

Kombëtarja U-16 fiton me përmbysje ndaj San Marinos dhe shpallet fituese e turneut

0
Kuqezinjtë 16-vjeçarë kanë mundur edhe San Marinon, 3-1,duke u shpallur kështu fitues të turneut miqësor “UEFA DEVELOPMENT U-16”, me tre fitore. Skuadra e trajnerit Mustedanagiç ka zënë vendin e parë, duke bërë një paraqitje shumë të mirë. Shqipëria U-16 mundi...

Trysni e jashtëzakonshme në pankinën e VLLAZNISË, Ernest Gjoka i përgjigjet skeptikëve: Kjo botë...

0
Skuadra e Vllaznisë rrezikon seriozisht rënien nga Kategoria dhe tashmë trysnia e krijuar për trajnerin Ernest Gjoka është shumë e madhe. Megjithatë tekniku kryeqytetas nuk dorëzohet dhe përmes një postimi në rrjetet sociale, i ka kthyer përgjigje të gjithë skeptikëve...

Ish-kapiteni i kombëtares flet për Vllazninë: S’ka lider, a janë të aftë për këtë...

0
I ftuar në emisionin e drejtuar nga Gasper Marku në ‘Radio Shkodra’ është ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Rudi Vata. Ish-mbrojtësi u ndal te situata e Vllaznisë ku u duk se kishte disa kritika për drejtuesit dhe ku shpreh edhe keqardhjen...

Vllaznia konfirmon Gjokën. Pritet kthesa me Laçin

0
Vllaznia është e përfshirë nga e njëjta situatë e vështirë si sezonin e kaluar, kur siguroi qëndrimin vetëm në javën e fundit. Kuqeblutë kanë pësuar dy disfata radhazi, që e kanë ndërlikuar së tepërmi objektivin mbijetesë. I gjithë ambienti shkodran dhe...

Mbledhja te Vllaznia, Gjyrezi: Ju tregoj detajet e analizës

0
Më shumë se dy orë analizë dhe diskutime. Te Vllaznia janë të gjithë të shqetësuar në lidhje me situatën ku ndodhet skuadra shkodrane pas humbjes me Luftëtarin. Ish-sportistë, anëtarë të Këshillit Bashkiak, kryebashkiakja e Shkodrës, pjesëtarë të stafit drejtues...

Shtypi sportiv i sotëm, analiza e Vllaznisë në qendër të vëmendjes

0
Analiza e zhvilluar pasditen e djeshme ne klubin Vllaznia ka marre vemendjen e duhur edhe ne faqet e para te shtypit te sotem. Keshtu ne faqen e pare te gazetes “Panorama Sport” eshte artikulli me titull: “Vllaznia ngujohet 2...

Superliga/ Luhet për mbijetesë dhe Europë në javën e 31-të. Ja kur luhet Vllaznia-...

0
Janë përcaktuar edhe datat dhe oraret për javën e ardhshme në Kategorinë Superiore, atë të 31-të. Gjithçka fillon ditën e shtunë, me Lushnja-Partizani dhe Luftëtari-Flamurtari në orën 16:00. Më pas, ditën e dielë, në orën 16:00, dy ndeshje të rëndësishme...

Liverpool-Roma, Sfida e “Anfield” premton gola

0
Champions League do të kthehet të martën në mbrëmje me gjysmëfinalen e parë që do të luhet mes Liverpool dhe Roma në “Anfield”. Askush nuk priste që Liverpool të shkonte kaq larg në Champions League, veçanërisht pas dy barazime...

Xhaka dëshiron ta fitojnë Ligën e Evropës për Wengerin

0
Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka dëshiron të fitojë Ligën e Evropës, kështu që Arsene Wenger mund të largohet me një trofe të madh. Wenger njoftoi të premten se do të largohet nga Arsenali në fund të sezonit pas 22 vitesh...