KRYESORE

Franca në fronin e botës, “gjelat këndojnë” në faqet e para

0
Suksesi i Francës në Botërorin e Futbollit fitoi me meritë kopertinën e mediave në mbarë globin qofshin ato sportive, kulturore apo me fokus politik. Pak rëndësi ka diferenca e orës, kombëtarja transalpine mbetet në qendër të vëmendjes për ndeshjen...

Kaka: Jemi me fat që shohim dikë si Mbappe në fushë

0
Ish-ylli braziliani Kaka ka përgëzuar Kylian Mbappe për pjekurinë e tij dhe shprehet se tifozët janë me fat që kanë mundësi të shohin adoleshentin francez në Kupën e Botës. Mbappe, 19 vjeç, ka impresionuar gjatë Botërorit me Francën duke shënuar...

Analiza e Sakit: Kroacia luajti futboll, Franca…

0
Arrigo Saki, ish-trajner dhe opinionist për Mediaset, ka komentuar kështu fitoren në Botëror nga ana e Francës: “Kroacia ishte e vetmja që u përpoq të luante futboll. Ka justifikime, sepse të dyja mbërrinin të lodhura dhe tensioni i një...

Nexhipi: Largimi i Pakult, i pazakontë. Cungu zgjedhja më e mirë

0
Barazimi me Valetan ishte pika që derdhi gotën. Situata e komplikuar e krijuar te Kukësi, me trajnerin Peter Pakult që sipas zërave pranë klubit pati një krisje me lojtarët u reflektua në fushën e lojës. Klubi vendosi të mos...

Edi Martini “mërzitet” me presidenten kroate: Nuk la njeri pa puthur…

0
Teksa të gjithë komentojnë rezultatin e finales së Kupës së Botës, Francë-Kroaci, dhe gjykimin e argjentinasit Pitana, ish-sulmuesi dhe trajneri i Vllaznisë, Edi Martini ka komentuar sjelljen e Presidentes të Kroacisë Koldina Grabar-Kitaroviç. Pavarësisht se përfaqësuesja e saj humbi, Presidentja...

FOTO/ Skedina e “çmendur”, tifozi gjen në kokë rezultatin e finales

0
Një skedinë e çmendur po qarkullon orët e fundit në rrjetet sociale. Bëhet fjalë pikërisht për një biletë të luajtur për ndeshjen finale mes Francës dhe Kroacisë, ku një tifoz që ka luajtur nga qyteti i Elbasanit, ka gjetur...

Plas në Kroaci, komentatori i futbollit shpërthen me deklarata për presidenten kroate

0
Komentatori i futbollit në Kroaci, Josko Jelicic ka theksuar se meritat për këtë triumf i kanë lojtarët.Ai ‘shpërtheu’ në një pikë të bisedës së tij në emision dhe akuzoi ashpër politikanët dhe u tha atyre se nuk e meritojnë...

Trajneri i Kroacisë flet pas ndeshjes me Francën: Kërkoj falje pasi mund të bënim...

0
Kroacia u mund me rezultatin 4-2 nga Franca ku ekipi kroat pati shumë për të treguar. Mund të thuhet pa pikë dyshimi se loja që zhvilluan kroatët ishte e mrekullueshme pavarësisht rezultatit. Dhe të gjitha meritat për ecurinë e Kroacisë...

Deshamp realist: Nuk bëmë një ndeshje të madhe, por u çliruam pas 2 viteve…

0
Në intervistën menjëherë pasi u shpall kampion i botës, trajneri i Francës, Didi Deshamp, e pranoi se ekipi i tij nuk bëri një paraqitje të madhe, por ai lavdëroi pa masë punën e djemve të tij. “Është një ndjesi kaq...

“Presidenti më i vështirë për të punuar”, kur Cungu krahasonte mbledhjet e Gjicit si...

0
Pas largimit nga Kukësi në vitin 2013, disa herë, Armando Cungu ka folur për eksperiencën te verilindorët, teksa arriti një sukses historik për kohën, duke kaluar tri ture në Ligën e Europës, pikërisht në sezonin debutues të skuadrës në...