KRYESORE

Botërori i Peshëngritjes, 1 kg e lë Caljen jashtë podiumit! Sonte rradha e Qerimajt

0
Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, nuk ka mundur dot të hyjë në zonën e medaljeve pas garimit në kampionatin botëror të peshëngritjes, që po zhvillohet në Anaheim të SHBA-së. Shqiptari në fakt e nisi mirë garën në orët e para...

Komisioni i Apelit nuk ul dënimin për fushën e Veleçikut

0
Komisioni i Apelit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka zhvilluar mbledhjen e radhës sot teksa ka shqyrtuar kërkesat e disa lojtarëve dhe klubeve që kanë pasur ankesa nga Komisioni i Disiplinës. I vetmi ndryshim që ka bërë ky komision...

Reagon Skënderbeu: Daja ka mbështetjen e klubit!

0
Klubi i Skënderbeut ka reaguar zyrtarisht në lidhje me lajmet e përhapura për shkarkimin e trajnerit Ilir Daja, pas ndeshjes me Kukësin. Zyra për shtyp e korçarëve përmes një reagimi në faqen zyrtare të “Facebook”, ka sqaruar edhe të...

Propozimi i Lippit: Italisë t’i garantohet vendi në Kupën e Botës!

0
Marcello Lippi ka sugjeruar që lojtarëve të Italisë duhet të garantohet një vend i Kupës së Botës, sapo të zgjerohet faza finale. “Azzurri” do të jenë një mungesë e dukshme në eventin madhor të futbollit, kur topi do të...

Edon Hasani: Trepikëshi me Laçin vlen shumë. Shpresoj të kemi sa më shumë tifozë

0
Përveç Vucajt, optimist për fitoren ndaj Laçit të dielën në ndeshjen që do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi" është shprehur edhe mesfushori tjetër i Vllaznisë Edon Hasani. Edhe ai ka qenë i pranishëm në konferencën për shtyp të...

Video/ Harrojeni Neymar, shikoni ç’gol shënon ky talent në Francë

0
Hap krahun Neymar, tani ka një brazilian tjetër që duhet ndjekur me kërshëri në Ligue 1.Ylli i ri është 20-vjeçari Malcom, i cili është në sezonin e tij të tretë me Bordeaux dhe që shënoi një gol fantastik këtë...

Lojtari pozoi me fanellën e saj, Gremio denoncon Barçën në FIFA

0
Pasdite vonë, të premten, u hodh në qarkullim si surprizë në Brazil një fotografi e Arthur Henrique, mesfushorit të Gremios, me fanellën e Barcelonës, pasi Robert, sekretari teknik i klubit katalanas kishte udhëtuar në Amerikën e Jugut për të...

“Ronaldo është i jashtëzakonshëm, por Messi mbetet më i miri”

0
Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, është i bindur se Lionel Messi duhet të vlerësohet si lojtari më i mirë në botë, përpara Cristiano Ronaldos, gjatë 10 viteve të fundit. Messi dhe Ronaldo janë dy mëtuesit e “Topit të Artë”...

Erjon Vucaj: Respekt për Laçin, por këtë herë fiton Vllaznia ime

0
Takimi i së dielës është shumë i rëndësishëm për Vllazninë dhe për ecurinë e saj të mëtejshme në kampionat. Por edhe për të personalisht është një takim që ndaj emocione sepse tek Laçi ka kaluar pjesën më të bukur...

Vucaj & Hasani në konferencë për shtyp para ndeshjes me Laçin

0
Pas pak minutash do të zhvillohet konferenca per shtyp e KF Vllaznia ne pragndeshjen me Laçin. Kete here klubi shkodran ka zgjedhur per te nxjerre para gazetareve dy prej lojtareve me me pervoje dhe me te mire te skuadres,...