KRYESORE

Një gol pas 40 sekondash i jep fitoren numër 150 trajnerit Simeone…

0
Një gol shënuar nga Antonie Griezmann, pas 40 sekondash lojë, i ka dhënë Atletico Madrid fitoren 1-0 në fushën e Malaga, që konsolidon pozitat në vendin e dytë të kësaj skuadra. Me gjashtë pikë më pak se Barcelona kryesuese...

I dha titullin kampion, Kukësi shpall “non grata” Jorgjin: E bleu Kamza

0
Nuk është tallje, është plotësisht e vërtetë: Kukësi ka shpallur të padëshiruar Enea Jorgjin. Gjyqtari i cili pak muaj më parë u bë protagonist në ndeshjen që i dha titullin kuksianëve, tashmë nuk preferohet  nga këta të fundit të cilët...

FOTO/ Sportistët, të gjithë bashkë nudo për bamirësi

0
Fotografja e famshme Dominika Cuda ka bashkuar të gjithë sportistët në botë për të realizuar një kalendar elektrizues bamirësie. "Ky është edicioni i tretë i kalendarit sportiv, kështu që ishte më e lehtë për të bashkëpunuar me personat që...

Opinion/ Fitorja sot në Lushnjë, një mbyllje goje për qarqe e individë të...

0
Opinion nga Roland LUÇI Vllaznia ka nevoje urgjente per nje ristartim cilesor. Por ristartim duke qene pjese e elites futbollistike shqiptare dhe jo ristartim nga katakombet e futbollit. Nga kategoria inferiore qe nuk i pershtatet ketij Klubi te madh e...

Një rekord i pabesueshëm i Premier League është thyer në Tottenham – Arsenal

0
Derbi i Londrës Veriore që u zhvillua të shtunën pasdite midis Tottenham dhe Arsenal në Wembley është zyrtarisht ndeshja me shikueshmërinë më të madhe të historisë së Premier League. Jo më pak se 83,222 tifozë janë mbledhur për të parë...

Milan bën “poker” i udhëhequr nga “baby” Cutrone!!!

0
Milan ka fituar lehtësisht 4-0 në fushën e SPAL dhe mban gjallë ëndrrën për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm. Ky sukses i ngjit kuqezinjtë në kuotën e 38 pikëve, shtatë më pak se Inter i vendit...

Video / Goli i mesfushorit të Brighton është më i bukuri që do të...

0
Brilant. Kjo është fjala e duhur për të përshkruar golin që sapo ka shënuar mesfushori i Brighton njaj Stoke në ndeshjen e javës së 27-të të Premier League. Goli është tepër i veçantë për mënyrën e ekzekutimit, dhe meritat...

Kastrioti “fiton” pa luajtur. Ndalen Egnatia, Erzeni e Besëlidhja. Tërbuni turpërohet në Peshkopi

0
Kategoria e Parë ka zhvilluar takimet e radhës për llogari të javës së 15-të. Në Peshkopi ka pasur “lumë” golash. Korabi vendas që në pjesën e parë gjeti rrugine rrjetës dy herë me Hoxhën dhe Hysenin, ndërkohë që në...

Hysen Dedja: Të hënën vendoset nëse vazhdoj te Lushnja

0
Trajneri i Lushnjës, Hysen Dedja, deklaron se do të rishikojë pozicionin e tij në kreun e ekipit dhe se do të flasë me kryebashkiakun Tushe. Te fjalët e tij në “Gol pas Goli”, Dedja bëri të qarët se nuk...

Gjoka e pranon: Presioni nga jashtë është i madh, sot Vllaznia tregoi personalitet

0
Trajneri i Vllaznisë sikur është çliruar pas fitores në fushën e Lushnjën, po ai pe ka të qartë se rruga mbetet shumë e vështirë. Ernest Gjoka ka pranuar po ashtu se ka presin nga jashtë, që vjen edhe brenda...