KRYESORE

Kam neveri për ata që e quajnë zhgënjim vendin e katërt të Erkand Qerimajt

0
Opinion nga Zef Gjoni* Jam habitur shumë nga disa komente që kam dëgjuar apo çfarë kam lexuar në shtyp. E quajnë zhgënjim vendin e katërt që ka arritur Erkand Qerimaj në Botërorin e peshëngritjes. Nuk e di si mund të...

“Topi i Artë” mendohet një vend simbol për ceremoninë

0
Kur mbeten edhe pak ditë për të mësuar se kush do të jetë futbollisti që do të fitojë trofeun më prestigjioz për futbollistë, “Topin e Artë”, kanë dalë disa detaje nga ceremonia madhështore që do të mbahet. “France Football”...

Luhatjet, te Vllaznia kthehet “sëmundja” e vjetër

0
Opinion nga Adi Metaliu Te Vllaznia rikthehen hijet e së kaluarës së afërt. Problemi kryesor i skuadrës në këto vitet e fundit lidhej me mungesën e vazhdimësisë në rezultate dhe kjo situatë u përsërit pas humbjes me Laçin në “Loro...

10 koshat më të bukur të mbrëmjes në NBA

0
Kampionati i basketbollit i NBA që zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdon të thithë edhe më shumë shikues nga dita në ditë. Kjo ngaqë spektakli që dhurohet në ndeshjet e tij është i jashtëzakonshëm. Lojtarë të mëdhenj...

Stadiumi Nacional i Përfaqësueses së Kosovës do të ndërtohet në Drenas

0
Qeveria e Kosovës ka aprovuar kërkesën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit që Stadiumi Nacional, ku do t’i luajë ndeshjet Përfaqësuesja e Kosovës të ndërtohet në Drenas. Siç raportojnë mediat në Kosovë, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit,...

Gossip/ Anastasiya Kvitko, çfarë muze për Botërorin e Rusisë!

0
Pas hedhjes së shortit për fazën finale të Botërorit “Rusi 2018”, modelja ruse Anastasiya Kvitko nuk heziton të thotë fjalën e saj. Në fakt, fotot që ajo ka publikuar së fundmi, të marrin mendjen, ndaj ata që kanë zemër...

Rikthehet Champions League, njihuni me përballjet e mbrëmjes së sotme

0
Emocionet që të dhuron futbolli rikthehen sonte pikërisht me ndeshjet e kompeticionit më të rëndësishëm europian të klubeve- Champions League. Do të zhvillohen ndeshjet e fundit në grup dhe do të mësohen emrat e skuadrave që do të vazhdojnë...

Vllaznia sot i rikthehet stërvitjes. Nis të mendojë për Flamurtarin

0
Skuadra shkodrane nga pasditja e sotme do të nisë përgatitjet për sfidën e rradhës, atë që do të luhet ditën e shtunë në Vlorë ndaj Flamurtarit. Ditën e djeshme futbollistët kanë qenë pushim ndërsa përpara seancës së sotme mendohet...

Bekteshi nuk luan nesër por Vllaznia fiton ndaj Partizanit

0
Në ndeshjen e nesërme ndaj Partizanit nuk do të jetë në fushë për shkak të një dëmtimi megjithatë ai ka bindjen se Vllaznia do ta fitojë edhe këtë takim dhe do të vazhdojë rrugën e saj për të arritur...

Supersfida Bayern-PSG luhet vetëm për prestigj…

0
Bayern Munich dhe Paris SG kanë dominuar Grupin B dhe e kanë siguruar kualifikimin në 1/8-t e finaleve të Champions League. Paris SG është në krye me tre pikë më shumë se Bayern Munich, që duhet të fitojë me...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI