Nikaj: Mendojmë për Superioren, përgjegjësia ime nëse dështonim me Tërbunin

Java e 13-të e Kategorisë së parë është mbyllur me ndeshjen Kastrioti-Tërbuni, që përfundoi me rezultatin 1-0. Skuadra e trajnerit Nikaj i është falur një goli të sulmuesit Taulant Marku në pjesën e dytë dhe tani shkon në 7...

Denis Pjeshka e mbyll me Vllazninë, gati kalimi tek Laçi

U përfol në fund të muajit gusht atëherë kur do mbyllej merkatoja e verës, por duket se do të bëhet realitet në ditët e ardhshme. Bëhet fjalë për kalimin e mbrojtësit shkodran Denis Pjeshka tek Laçi. Futbollisti ka "fituar...

Dinamo nis kontaktet me ish-trajnerin e Vllaznisë

Dinamo është në kërkim të trajnerit të ri. Ndonëse mungon ende vendimi zyrtar për italianin Rodolfo Vanoli, është e qartë se aventura e tij me blutë e kryeqytetit ka përfunduar. Sipas “Panorama Sport” drejtuesit e klubit duan t’ia besojnë...

Tërbuni fiton mes… borës ndaj Besëlidhjes

Ndeshja e shtyrë për shkak të reshjeve të shiut Tërbuni-Besëlidhja, është zhvilluar ditën e sotme në Pukë. Stadiumi “Ismail Xhemali” ishte i mbuluar totalisht nga bora, por kjo nuk i pengoi aspak skuadrat të zbrisnin në fushë, dhe madje...

FSHF me njoftim zyrtar, shtyhen ndeshjet e Kategorisë së Parë dhe të Dytë

Federata Shqiptare e Futbollit me anë të një njoftimi zyrtar në sajtin e saj ka bërë me dije se ndeshjet e Kategorisë së Parë dhe Kategorisë së Dytë do të spostohen nga kjo fundjavë për shkak të problemeve të...

Banushaj: Veleçiku nuk kthehet pa pikë sot nga Puka

Pasditja e sotme do te dhuroje nje sfide shume interesante, ate qe do te luhet ne Puke ne mes Terbunit vendas dhe Veleçikut. Nje ndeshje ku secila skuader do te kerkoje fitoren e cila do t'i ndihmonte per ecurine...

Vllaznia tani edhe me kalendarin në favor. Dy ndeshje në Shkodër, me Veleçikun dhe...

Nisja që Vllaznia i ka bërë kampionatit ka qenë e shkëlqyer duke rregjistruar katër fitore në katër javët e para. Me 12 pikë të plota, ajo kryeson renditjen duke qenë e shkëputur nga Dinamo e vendit të dytë me...

Klubi i futbollit “ADA” tashmë me faqen e tij të internetit

Ndryshimet për mirë tek klubi i futbollit Ada vazhdojnë sërish. Pas suksesit që pati me krijimin e ekipit të femrave me të cilin në dy vite të krijimit doli dy herë Kampione e Shqipërisë dhe fitoi një edicion Kupën, njëkohësisht është vazhduar edhe me plotësimin e hallkave të gjithë ekipeve zinxhir të Akademisë teksa tashmë me këtë ekip stërviten futbollistë që nga mosha 10 vjeç. Por presidentët Lazër Matia dhe Alfred Pjetri nuk janë ndalur këtu. Në kuadrin e përpjekjeve për ta bërë Adën një klub sa më serioz, nga dita e sotme, klubi i futbollit "ADA' ka edhe faqen e saj të internetit. Në adresën www.kfada.com, tashmë mund të gjeni çdo njoftim zyrtar për skuadrën velipojake. Në këtë faqe mund të njiheni me përbërjen e ekipit të të rriturve, atë të femrave, ekipet e Akademisë dhe çdo gjë. Hapësira të veçanta i janë lënë edhe galerisë së fotove dhe videove nga ndeshje dhe aktivitete të Adës që nga krijimi i saj në vitin 1996 dhe deri më sot.

Vllaznia, Canaj drejt konfirmimit për sezonin e ri. Drejtori turk vëzhgon lojtarë të huaj

Vllaznia tani është në pritje të ribërjes. Drejtuesit e saj në deklaratën që shpërndanë për mediat e theksuan faktin se gjithçka në këtë skuadër do të nisë nga e para. Vetëm dy ishin emrat që u cituan prej tyre...

Bekim Dema largohet nga “Vllaznia B”. Tashmë në kërkim të një skuadre tjetër

Tek "Vllaznia B" pritet të vijnë lojtarë të rinj por do të ketë edhe largime nga rradhët e saj. I pari madje tashmë është larguar. Bëhet fjalë për mesfushorin Bekim Dema. Ai ka tërhequr edhe dokumentacionin në klub dhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Menaxheri i Vllaznisë së femrave Oliver Matija i ftuar në finalen...

Sot ne ora 16:00 ne “PSV Stadion” te Eindhoven do te luhet ndeshja finale e “UEFA Women’s Champions League” ne mes Barcelones dhe Wolfsburg....

HISTORI