Presidenti Duka: Vllaznia e femrave është me mua, meshkujt nuk i janë përgjigjur tifozllëkut...

0
Pasditen e së enjtes ka qenë i pranishëm në tribunën e "Elbasan Arena" për të ndjekur ndeshjen finale të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra në mes Vllaznisë dhe Apolonisë dhe në fund i ka dorëzuar kupën kapitenes...

Kombëtarja e Armir Grimës ngjitet 5 vende në renditjen e FIFA-s

0
Kombëtarja e futbollit të femrave është përmirësuar në klasikifimin e FIFA-s. Në azhornimin e fundit nga FIFA, vajzat kuqezi ndodhen në vendin e 70-të në renditjen e muajit dhjetor, duke u ngjitur me 5 pozicione nga ajo e gushtit. Fitorja...

Ndryshime tek ekipi i femrave AAS. Ikën Skutina, vjen Hoxha

0
Ndryshime tek ekipi i femrave AAS. Pas 4 vitesh tek kjo skuadër si futbolliste por edhe si trajnere, Mirsada Skutina është larguar drejt Kanadasë. Drejtuesit e "Albanian Ajax School" kanë gjetur menjëherë zëvendësuesen e saj. Ajo është ish- futbollistja...

FUTBOLL FEMRA/ Pas ekipit të parë, edhe Vllaznia U16 synon titullin kampion nesër ndaj...

0
Ne jeten e perditshme ka nje shprehje: Nuk ka dy pa tre. Ne fakt, ajo mund te perdoret edhe ne futboll, e pikerisht per ekipin e femrave te Vllaznise, rekordmen i vendit sa i takon numrit te trofeve te...

Java e 5-të e kampionatit të femrave, Vllaznia luan në Korçë ndaj Skënderbeut

0
Kampionati ‘Abissnet Superiore’ për vajza do të rikthehet të luajë javën e 5-të nga këtë fundjavë, pas shkëputjes disa ditore për shkak të angazhimit të futbollisteve me ekipet kombëtare A dhe U-19 në kompeticionet europiane. Dy pretendentet për titull, Vllaznia...

Doçi, Gjini e Lufo: 10 pikët në grup, historike për Shqipërinë!

0
Shqipëria e femrave arriti një fitore të thellë me rezultatin 4-0 ndaj Armenisë në transfertë, një ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Australi – Zelandë e Re 2023”. Ky tre pikësh ishte mjaft i rëndësishëm për vajzat...

Vllaznia humbet edhe ndeshjen e fundit, por Megi Doçi shënon një supergol

0
Vllaznia në futboll për femra ka humbur edhe ndeshjen e fundit në fazën e grupeve të UEFA Champions League. Ekipi shkodran, i drejtuar nga trajneri Nikolin Leka, është mposhtur me rezultatin 5-1 nga kampionet e Spanjës, Reali i Madridit. Pas...

Parmeza: Vllaznia është pikë referimi për të gjithë, e fiton edhe këtë finale

0
Sfida finale po afron dhe tashmë duket se dy ekipet që do të diskutojnë trofeun e Kupës së Shqipërisë së këtij sezoni në futboll për femra, Vllaznia dhe Apolonia, kanë bërë gati gjithçka dhe presin vetëm të zbresin në...

Dy pëfaqësues të Vllaznisë pjesmarrës në programin ‘UEFA Certificate in Football Management’

0
Federata Shqiptare e Futbollit ka mirëpritur ditët e fundit në Shqipëri programin “Certificate in Football Managment” (UEFA CFM) në bashkëpunim me UEFA Academy dhe Universitetin e Lozanës. Bëhet fjalë për një program të domosdoshëm për këdo që punon në...

Vjen vendimi nga UEFA. Ja çfarë ka vendosur për ndeshjen PAOK- Vllaznia

0

Vendimi i shumëpritur nga Komisioni Disiplinor i UEFA-s në lidhje me reklamimin e ekipit Vllaznia- femra për aktivizimin e një lojtareje të pafederuar, më në fund ka mbërritur. Sigurisht që një vendim i tillë pritej me interes sepse pritej ndëshkimi i ekipit grek PAOK për parregullsi në ndeshjet e Champions League Women dhe nga kjo do të përfitonte Vllaznia.