Tomislav Bushiç: Vllaznia s’kthehet pa pikë nga Kavaja

Sulmuesi kryesor I Vllaznisë, kroati Tomislav Bushiç është I bindur se skuadra shkodrane do të marrë pikë në ndeshjen e së dieleës me Besën në Kavajë. Për të, kuqeblutë duhet të synojnë fitoren në këtë ndeshje sepse vetëm kështu mund të arrihet rezultati I duhur sepse nëse do shkojnë për t’u mbrojtur, mund ta pësojnë. "Kjo është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Duhet patjetër të kërkojmë fitoren dhe nëse do marrim edhe barazimin jemi në rregull. Por, kurrsesi nuk duhet të luajmë për barazim se mund ta pësojmë"-ka thënë ai.

Vendos Elvin Beqiri në ’88. Vllaznia fiton 1-0 me Flamurtarin

Pas basketbollit të Vllaznisë, edhe futbolli fiton në fund. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e luajtur pasditen e së mërkurës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Flamurtarit e cila ka përfunduar me fitoren 1-0 të shkodranëve. Këta të fundit kanë shënuar vetëm në fundin e takimit pikërisht në minutën e 88-të me anë të kapitenit Elvin Beqiri. Ndeshja ka patur jo pak tension në fushë. Vllaznisë I duhej medoemos fitorja dhe kjo I ka vënë futbollistët e saj në vështirësi ndërsa Flamurtari kërkonte një barazim. Rastet nuk mungojnë për vendasit. Bushiç, Vukçeviç e Shtubina duhej të kishin shënuar në pjesën e parë megjithatë 45 minutat u mbyllën në barazim 0-0.

Klubi Vllaznia: Sjellja e tifozëve të Tiranës, e pamoralshme!

Klubi i Futbollit Vllaznia përmes një deklarate për shtyp ka dënuar sjelljen e tifozëve të Tiranën gjatë dhe pas ndeshjes së fundit të luajtur në "Qemal Stafa", shoqëruar edhe me thyerjen e disa xhamave të autobuzëve të tifozëve shkodranë. Për të gjitha këto, shkodranët i kanë paralajmëruar tifozët e Tiranës se në Shkodër ata tani e tutje, "do ta kenë derën e mbyllur". Ja deklarata e plotë për shtyp shpërndarë nga zyra e shtypit e klubit të futbollit Vllaznia:

Kuqeblutë në “zonën e ftohtë”. Duhet fitore me Flamurtarin

Humbja me Tiranën me rezultatin 2-1 pasditen e së shtunës, e ka kthyer me këmbë në tokë Vllazninë. Skuadra shkodrane po kalonte vërtetë momente të mira pas 5 fitoreve të arritura rradhazi, madje shumëkush filloi të mendonte për të kapur Europën por gjërat nuk kanë qenë kaq të thjeshta. Në ndeshjen ndaj bardhebluve, Vllaznia ka gabuar. Ndonëse nuk e ka merituar humbjen, ajo gjithsesi ka dalë e zhgënjyer nga “Qemal Stafa”. Bashkë me të edhe tifozët e shumtë që kishin udhëtuar nga Shkodra për ta mbështetur atë. Gabimet në rastet e dy golave të pësuar, mjaftuan që djemtë e Haxhiosmanoviç të fillojnë t’I bëjnë llogaritë ndryshe.

Parashikimet e Sinanit: Tirana dhe Vllaznia dalin barazim

Ai është marrë gjithë jetën me futboll, ndaj duhet lexuar me kujdes. Bëhet fjalë për Vioresin Sinanin, ishsulmuesi legjendar i Vllaznisë, por edhe i Tiranës dhe Besës së Kavajës. Sot, në rolin e një analisti, por gjithsesi pa iu...

Frroku: Unë bashkë me Tom Doshin mund ta marrim Vllazninë

Sinjale pozitive nga ana e dy biznesmenëve për marrjen e Vllaznisë. Bëhet fjalë për Tom Doshin dhe Mark Frrokun që njëkohësisht janë edhe deputetë të Parlamentit shqiptar. Lajmin e ka bërë të ditur deputeti Frroku që njëkohësisht është një...

Vllaznia mund edhe Kastriotin. 5 fitore në 5 ndeshjet e fundit

Vllaznia aktuale duket një skuadër rekordesh me 5 fitore në 5 ndeshjet e fundit të luajtura. Në fakt nuk është e tillë. Ende ajo lufton për mbijetesë megjithatë fitorja e sotme në ndeshjen e luajtur në Krujë me Kastriotin i jep asaj më shumë shanse për qëndrim sërish në mes skuadrave të Superligës. Fitorja 4-2 ndaj krutanëve ka qenë mëse e merituar përballë një kundërshtari që u pa qartë se nuk kishte më motiv për të luajtur.

Haxhiosmanoviç: Kastrioti skuadër e mirë por duhet ta mundim

Vllaznia nuk e ka luksin të nënvlerësojë asnjë kundërshtar. Për të nuk ka ndeshje të lehta dhe të vështira. Çdo takim duhet vlerësuar në maksimum dhe prandaj edhe në ndeshjen e nesërme me Kastriotin, objektivi I saj duhet të jetë vetëm fitorja. Kështu, ka deklaruar trajneri I skuadrës shkodrane Dervish Haxhiosmanoviç në një intervistë për gazetën tonë një ditë para kësaj ndeshje.

Vllaznia mendjen tek sfida e së shtunës me Kastriotin

Vllaznia ka përfituar vetëm nga barazimi I Besës me Laçin në ndeshjet e javës së 28-të ndërkohë që në rezultatet e tjera të saj nuk ka patur ndonjë surprizë. Megjithatë, java përgjithësisht konsiderohet positive për kuqeblutë. Me barazimin e fundit, ata I janë shkëputur tre pikë kavajasve por mbi të gjitha, kanë lënë sërish poshtë vetes në renditje Tiranën dhe Flamurtarin. Situata duket positive megjithatë nuk është gjithçka sepse Vllaznisë I duhet patjetër të marrë fitoren në ndeshjen e rradhës. Ajo do të luhet ditën e shtunë në orën 14.00 në Krujë ndaj Kastriotit vendas dhe konsiderohet shumë përcaktuese për të ardhmen.

Armir Grima: Vllaznia s’ka aleatë por vetëm miq të mirë

Vllaznia nuk ka aleatë por vetëm miq të mirë dhe bashkë me ta por edhe me kontributin e futbollistëve dhe të stafit drejtues, skuadra mund të qëndrojë në Superligë. Kjo është deklarata e bërë nga drejtori sportiv I klubit shkodran teksa flet për ecurinë e skuadrës në tre ndeshjet e fundit dhe objektivat për ndeshjet e mbetura deri në fund të kampionatit." Në ndeshjet e fundit skuadra duket se ka bërë kthesën e duhur. Vllaznia është një skuadër me emër dhe falë miqve të saj, po lufton fort për të dalë nga kjo situatë. Ajo nuk ka aleatë megjithatë po bëjmë maksimumin për të arritur objektivin që kemi"- ka thënë ai.

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR