Pritet ndryshim për numrin e të huajve, vendos FSHF

Një debat i ngritur prej kohësh do të marrë zgjidhje përfundimisht në prag të sezonit të ardhshëm: ai i numrit të lojtarëve të huaj në Superiore, por edhe Kategorinë e Parë. Shpesh klubet janë ankuar se duan më shumë...

Formacionet e mundshme/ Ekipet pa sulmuesit kryesorë, në Vlorë luhet gjithçka

Xhevahir Sukaj nuk ia del të jetë i gatshëm për Vllazninë në takimin ndaj Flamurtarit. Vetë sulmuesi shkodran ka konfirmuar dje për “Panorama Sport”, se pas ekzaminimeve në një nga klinikat e kryeqytetit, është vendosur që të mos rrezikojë. Sukaj dëmtoi...

Sot, java e 32-të, luhet për Europën dhe mbijetesën, sfidë delikate në Vlorë

Një shtunë e pasur me ndeshje dhe e mbushur me emocione në ekranin e Supersport. Kategoria Superiore vjen sot me të gjitha sfidat e javës së 32-të, pasi në mesjavën e ardhshme do të luhet raundi i 33-të. Laçi-Skënderbeu përballë,...

Ja “bilbilat” e ndeshjeve të sotme! Në Kukës është një shkodran

Pesë ndeshjet e javës së 32-të të Superiores luhen të gjitha sot,ndryshe nga sa ka ndodhur më parë, kur ato janë shpërndarë deri në 3 ditë. Sektori i arbitrimit në FSHF ka zgjedhur ndërkohë arbitrat e ndeshjeve të sotme,...

Formacioni anti- Flamurtari, tek Vllaznia rotacion dhe detyrim për të ndryshuar

Vllaznia është "e dënuar" për të marrë pikë sot në Vlorë ndaj Flamurtarit sepse pozitat e saj në renditje nuk janë të mira. Por nga ana tjetër, duke qenë se të mërkurën do të luajë ndeshjen shumë delikate ndaj Kamzës,...

Flamurtari- Vllaznia, ja kush arbitron sot ndeshjen në Vlorë

Rëndësia e ndeshjes që do të luhet sot në Vlorë në mes Flamurtarit dhe Vllaznisë padyshim që është e madhe. Natyrisht që të gjithë presin që arbitrimi të mos jetë problem në këtë sfidë delikate. Po kush do të...

Shtypi sportiv i sotëm, optimizmi i Gjokës dhe dëmtimi i Sukajt

Ballafaqimi në mes Flamurtarit dhe Vllaznisë që do të luhet sot në Vlorë, konsiderohet shumë i rëndësishëm për të dy ekipet. Shkodranët duan medoemos të mos dalin pa pikë nga kjo ndeshje dhe këtë ka premtuar edhe trajneri Gjoka. Deklaratat e...

Vllaznia merr një lajm të keq në pragndeshjen me Flamurtarin

Takimi me Flamurtarin po afron dhe në këtë pragndeshje, drejtuesit e Vllaznisë kanë marrë një lajm të keq. Në fakt kishin pritur një përgjigje tjetër për çështjen në fjalë, por ka rezultuar ndryshe. Bëhet fjalë për sulmuesin kryesor të...

Apeli i UEFA-s lë në fuqi dënimin me 10 vite për Skënderbeun

Komisioni i Apelit të UEFA-s ka lënë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane të Skënderbeut dhe gjobën prej 1 milion eurosh, pas seancës së para pak ditëve ku dëshmuan edhe disa prej lojtarëve dhe ish-lojtarëve...

Ndryshime në formacion tek Vllaznia, trajneri Gjoka aktivizon Pjeshkën

Ndaj Laçit stafi teknik i ekipit të Vllaznisë la pushim nigerianin Orelesi. Ngarkimi me tre kartona i tij mund ta penalizonte për ndeshjet e ardhshme dhe për këtë arsye u përdor rotacioni. E njëjta gjë do të ndodhë mesa...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR