Në pritje të firmës me VLLAZNINË, Thomas BRDARIÇ bën postimin e çuditshëm, bëhen ‘lëmsh’...

Thomas Brdariç ende nuk ka firmosur me Vllazninë për të drejtuar skuadrën në sezonin e ri. Trajneri gjerman shkëlqeu me kuqeblutë duke bërë një sezon fantastik, megjithatë ende s’ka vendosur për të ardhmen. Sot pritej që të hidhte të “zezën...

Nuk ka surpriza për Dajën, Dovedan aktivizon Kojiç dhe Bej

Partizani pret Bylis teksa tre pikët janë një detyrim për të dyja ekipet, secila për objektiva të ndryshëm në këtë sezon. Të kuqtë pretendojnë titullin, ndërsa ballshiotët mbijetesën. Ndërkohë, trajnerët kanë përzgjedhur edhe formacionet titullare, teksa Ilir Daja i Partizanit...

E konfirmuar- Vujadinoviç dhe Dragoi s’luajnë të dielën në Berat

Dy nga titullarët më të rëndësishëm të Vllaznisë, portieri Miroslav Vujadinoviç dhe mesfushori Kristian Dragoi, nuk do jenë në fushë ditën e dielë në ndeshjen e rradhës ndaj Tomorit. Konfirmimi për këtë ka ardhur mbrëmjen e sotme nga pjestarë të stafit mjekësor të kësaj skuadre. Sipas tyre, portieri Vujadinoviç ende nuk është bashkuar me skuadrën në stërvitje prej 11 ditësh sepse po merret me mjekun që e ka operuar në gju një vit e gjysëm më parë. Ai ka ndjerë sërish shqetësime në atë vend ku është operuar pikërisht në menisk dhe prandaj ka filluar një terapi për riaftësimin e plotë.

“Plas” tek Skënderbeu, Orges SHEHI del hapur dhe mesazh Takajt: Unë kam identitet, s’jam...

Skënderbeu e ka mbyllur kampionatin në vendin e 4 këtë sezon. Në fillim, korçarët e nisëm shumë mirë, madje duke marrë edhe kreun e renditjes, por nga mesi i sezonit pati një rënie të menjëhershme, të cilët duke shkuar...

Vllaznia- Partizani të mërkurën në “Loro Boriçi”, por ka paqartësi për orarin

Java e 25-të e Superligës do të dhurojë një përballje shumë interesante. Atë që do të luhet në Shkodër në mes Vllaznisë dhe Partizanit. Kjo e fundit me fitoren e djeshme ndaj Luftëtarit tashmë sheh për më lart në...

Bojkoti i kampionatit shqiptar, presidenti i Prishtinës: Nga ligji për sportin nuk humbet buxheti

Futbolli i Kosovës këtë edicion ka investuar shumë duke sjell përforcime mjaft të mëdha. Në këtë gjë duket se ka ndikuar edhe Ligji për Sponzorizim gjë e cila po kërkohet edhe nga klubet shqiptare. Presidenti i klubit të Prishtinës,...

Vllaznia e pret por Fili dhe tre lojtarë të tjerë do gjobiten nga Luftëtari

Në Shqipëri ka çudira nga më të ndryshmet. Ndërkohë që lojtarët pretendojnë se nuk janë paguar, e madje për 3 muaj, në klub kanë bërë gati gjobat… Bëhet fjalë për skuadrën e Luftëtarit të Gjirokastrës që vazhdon të trashëgojë probleme...

Armir Grima: Kjo Vllaznia më e mirë e viteve të fundit

Dje ka prezantuar blerjen më të fundit të Vllaznisë- Vilfor Hysën. Drejtori  sportiv I klubit shkodran Armir Grima, protagonisti kryesor I merkatos kuqeblu të kohëve të fundit, është shprehur mjaft I kënaqur me atë çfarë ka realizuar. “Besoj se kjo është ndër skuadrat më të mira që ka patur Vllaznia këto vitet e fundit”-ka thënë ai. Mjafton kjo fjali për të kuptuar se deri në këto momente të gjithë janë të kënaqur me atë çfarë është arritur.

‘Vllaznia e meritoi fitoren ndaj Partizanit’, Brdariç: Ju tregoj pse ajo e Belicës ishte...

Thomas Brdariç ka thënë se fitorja e Vllaznisë ndaj Partizanit ishte e merituar. Për “Zona Gol”, tekniku i shkodranëve, ka thënë se penalltia ishte e saktë, duke thënë se dora e Belicës ishte e hapur. “Ne jemi ende në garë...

Gjermani Thomas Brdariç i lumtur në Shqipëri. Edhe Vitin e Ri e kaloi këtu

Ka 5 muaj qe punon e jeton ne Shqiperi por duket se tashme eshte lidhur ngushte me kete vend dhe çdo dite e me teper i ka hyre ne zemer. E kemi fjalen per trajnerin Thomas Brdariç. Kete e tregon...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR