Herald Marku flet për ecurinë e Vllaznisë: I kemi pritur këto rezultate

0
Vllaznia kryeson kampionatin shqiptar dhe jo pa meritë, pasi është bërë një punë e madhe që shkodranët ta shikojnë edhe një herë ekipin e tyre në krye. Mesfushori Erald Marku ka folur në emisionin “Zona Gol” për ecurinë e Vllaznisë,...

Statistikat/ Vllaznia 6 pikë më pak se një sezon më parë

0
Ne 4 ndeshjet e fundit Vllaznia ka marre 10 pike dhe si rrjedhoje e ka permiresuar ndjeshem renditjen e saj duke qene ne podium pas 12 javesh kampionat. Por kuptohet se ecuria e saj sivjet nuk eshte si ajo e...

Djarmati: Laçi ndër ekipet më të mira në dekadën e fundit, por Vllaznia do...

0
Pas hedhjes së shortit të gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë, Vllaznia do të përballet me Laçin në një ndeshje spektakolare duke parë ecurinë e dy ekipeve në këtë sezon. Për këtë sfidë ka folur drejtori sportiv Matko Djarmati i...

Bledar Devolli: Ekipi është pjekur, di të luajë dhe pisët

0
Ndeshje mes Kukësit dhe Laçit përfundoi me fitoren minimale të verilindorëve. Këta të fundit triumfuan me rezultatin minimal 1-0, duke u rikthyer te fitorja pas plot 5 muajsh. Pas kësaj sfide është pikërisht trajneri i Kukësit, Bledar Devolli që...

Ndriçim Shtubina gol në minutat shtesë dhe i jep fitoren Laçit në Kamëz

0
Golat në minutat e fundit janë kthyer në normalitet për skuadrën e Laçit në këtë kampionat dhe ajo falë tyre ka arritur të marrë një tjetër rezultat të rëndësishëm. Sot, tre pikët kanë ardhur në një fushë të vështirë si...

Shtyllat ndalin Vllazninë, vetëm barazim ndaj Luftëtarit

0
Vllaznia godet dy here shtyllat por nuk arrin te shenoje gol dhe per rrjedhoje, takimi me Luftetarin ne "Loro Boriçi" pa tifoze eshte mbyllur ne barazim pa gola 0-0. Ne pjesen e pare Luftetari veç eshte mbrojtur dhe nuk ka...

Një Vllazni tjetër, Sedloski rikthen optimizmin në Shkodër

0
Vllaznia e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer fazën e fundit të kampionatit. Shkodranët në javën e 28-të të këtij edicioni mposhtën me rezultatin 3-1 ekipin e Erzenit. Kuqeblutë dolën triumfatorë në takimin që u zhvillua ditën e djeshme...

Jasir Asani bëhet futbollisti më i shtrenjtë në Superligën shqiptare

0
Jasir Asani është një ndër futbollistët më të mirë te Partizani, te e cila skuadër gjithnjë ka treguar një nivel të lartë. Jo më kot, 26- vjeçari është një ndër “beniaminët” e tifozëve dhe është një ndër lojtarët më...

Një gjysmë formacioni me ‘ish-ë’, në ‘Loro Boriçi’ vijnë fytyra të njohura

0
Vllaznia do presë skuadrën e Kastriotit në javën e 27-të të kampionatit. Dueli do luhet nesër në orën 17:45, në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Sfidë që si zakonisht ndeshjet e Superligës mbart duele “ish-ësh”. Tek Kastrioti...

Valmir Kurti: Kundër Laçit nuk është asnjëherë e lehtë, Vllaznia po bind

0
Valmir Kurti, trajner i The Door ka qenë i ftuar mbrëmë në rubrikën e Star Sport. Ai u ndal tek fitoret e fundit të Vllaznisë duke theksuar se kuqeblutë merituan çdo gjë në fitoren e fundit kundër Laçit. Madje...