Ekipi përfaqësues Rajonal Shkodër U-13, zbuloni kush janë futbollistët e përzgjedhur (LISTA)

Prej një jave kanë nisur punë ekipet përfaqësuese të Rajoneve të ndryshme të Shqipërisë dhe ndër to janë edhe ato të Zonës së Shkodrës. Shumëkujt i pëlqen t'i quajnë ekipet kombëtare të moshave të Veriut. Gjithsesi pak rëndësi ka. Më poshtë...

Vllaznia U-19 në pritje të një lajmi të rëndësishëm

Pasi ka kaluar me sukses edhe ndeshjen gjysmëfinale ndaj Dinamos, ekipi i 19 vjeçarëve të Vllaznisë tashmë është në pritje të një lajmi të rëndësishëm. Bëhet fjalë për datën dhe vendin se ku do të luhet ndeshja finale e...

Tek Vllaznia po “formohet” një tjetër portier i perspektivës: Kristi Qarri

Porta shkodrane në historinë e saj ka patur pjesë të saj emra të shquar të cilët kanë lënë gjurmë me paraqitjet e tyre. Tek Vllaznia tashmë duket se po lind një erë e re portierësh të rinj. Alen Sherri gradualisht...

Vllaznia U-19 fiton 3-2 ndaj Dinamos dhe kalon në finalen e Kupës së Shqipërisë

Vllaznia U-19 kalon në finalen e Kupës së Shqipërisë për këtë grupmoshë. Finale që do ta diskutojë javën e ardhshme përballë Shkëndisë së Tiranës, e cila në gjysmëfinalen tjetër ka fituar 1-0 ndaj Teutës. Kuqeblutë kanë fituar me rezultatin...

Vllaznia U-19 me “një këmbë” pranë finales. Fiton 1-0 pjesën e parë ndaj Dinamos

Në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz është duke u luajtur ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë për 19 vjeçarët, ajo në mes Vllaznisë dhe Dinamos. Skuadra shkodrane e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani e ka mbyllur 45 minutëshin...

Nisin punë kombëtaret e Veriut. Ja kush janë trajnerët që i drejtojnë këto ekipe

Kanë nisur sërish punë sërish Kombëtaret e Veriut. Pas përzgjedhjes së bërë për elementet më cilësore të të gjithë ekipeve të Shkodrës por edhe më gjerë, ata tashmë janë vënë nën urdhërat e trajnerëve të përzgjedhur nga Federata Shqiptare...

Vllaznia U-19 e ka një kapiten. Rahova udhëheq kuqeblutë drejt trofeut të Kupës

Pasi kanë kaluar AAS-në dhe Partizanin në dy turet e para, 19 vjeçarët e Vllaznisë do të ndeshen në turin e tretë të Kupës së Shqipërisë me Dinamon. Ndeshja do të luhet sërish në Kamëz megjithatë kuqeblutë konsiderohen favoritë. Ata...

Tomas Strakosha shkëlqen në Itali, një tjetër Tomas- portier po rritet në Shkodër

Dy vitet e fundit sidomos, flitet shumë për të në Itali dhe jo vetëm. E kemi fjalën për Tomas Strakoshën, i cili jo vetëm "ka lënë në hije" emrin e të atit- të mirënjohurit Foto Strakosha, por po krahasohet...

Vllaznia U-19 gati për të kaluar edhe Dinamon. Synon finalen e Kupës

Pas shortit të hedhur dy ditë më parë, Vllaznia U-19 ka mësuar emrin e kundërshtarit me të cilin do të ndeshet në turin gjysmëfinal të Kupës së Shqipërisë.Ai është pikërisht ekipi i Dinamos. Në kampin shkodran nuk kanë shumë...

Kupa e Shqipërisë U-17 e U-19/ Mësohen çiftet gjysmëfinaliste, spikat Vllaznia-Dinamo

Para pak minutash është hedhur në zyrat e FSHF-së shorti i ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për skuadrat e moshave U-17 dhe U-19. Gjysmëfinalet për të dyja këto grupmosha do të luhen më 3 shkurt në kompleksin e ekipeve...