Akademia Vllaznia, fitojnë 17 vjeçarët, barazojnë 19 vjeçarët

0

Ndeshjet e javës së tretë të kampionateve të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia janë zhvilluar ditën e djeshme. Arsyeja ka qenë kërkesa e vetë klubit shkodran për t'i ofruar një ditë këto takime në mënyrë që t'i krijohet mundësia ekipit U-19 për përgatitje ashtu si duhet për ndeshjen e "Uefa Youth League" që do të luajë të mërkurën ndaj FC Zimbru të Moldavisë. Në ndeshjet e djeshme te luajtura ne Kamez, ato kanë patur kundërshtare ekipet e Akademisë së futbollit të kryeqytetit.

Zyrtare: Elvin Beqiri, zëvendëstrajner i kombëtares U-17

0

Lajmi i para pak ditëve që fliste për një emërim të mundshëm të Elvin Beqirit në postin e zëvendëstrajnerit të Kombëtares U-17, tashmë është zyrtar. Ish- mbrojtësi i njohur i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare prej dy ditësh ka nisur punën me këtë ekip bashkë me trajnerin Xhemal Mustedanagiç.

Kombëtarja U-17 nesër në grumbullim. Ftohen edhe dy futbollistë nga Akademia Vllaznia

0

Thirrjet e futbollistëve të Akademisë Vllaznia në ekipet kombëtare të moshave vazhdojnë. Pas Ardit Krymit të grumbulluar me kombëtaren U-21 dhe të Enes Isufit me atë U-19, ditën e sotme ka ardhur një tjetër ftesë për dy futbollistë shkodranë. Bëhet jalë për Egzon Shimën dhe Samuel Asllanin. Ditën e nesërme ato do të jenë në grumbullim në Durrës për ndeshjen zyrtare që ky ekip do të luajë gjatë këtyre ditëve.

Vllaznia U-19 fiton 3-0 ndaj Internacionalit, barazon Vllaznia U-17

0

Ditën e sotme janë zhvilluar dy ndeshjet e prapambetura të javës së parë të kampionateve kombëtare të moshave, ato në mes ekipeve të Akademisë Vllaznia me ato të Internacionalit. Takimet janë luajtur në Pezë- Helmes të Tiranës dhe ekipi shkodran i 19 vjeçarëve ka arritur të fitojë 3-0 ndërsa ai i 17 vjeçarëve nuk ka shkuar më larg sesa barazimi 0-0.

Elvin Beqiri, zëvendëstrajner i kombëtares U-17?

0

Mosrinovimi i kontratës me Akademinë Vllaznia bëri që në opinionin sportiv shkodran të kishte shumë hamendësime në lidhje me arsyen që e çuan në atë vendim Elvin Beqirin. Por në fakt, arsyeja e vërtetë është zbuluar ditët e fundit. Ish- mbrojtësi i njohur i Vllaznisë dhe i kombëtares shqiptare pritet që të marrë detyrën e ndihmëstrajnerit të kombëtares U-17.

Akademia Vllaznia luan të dielën ndeshjet e prapambetura ndaj Internacionalit

0

Dy ndeshjet e prapambetura të javës së parë të kampionatit të moshave për ekipet e Akademisë Vllaznia, do të luhen këtë të dielë. Duke shfrytëzuar ndërprerjen e kampionatit, është rënë dakord që këto ndeshje të luhen këtë fundjavë në mënyrë që të mos ndikojë në ecurinë e mëtejshme të garës. Ekipet shkodrane do të udhëtojnë drejt kryeqytetit për t'u ndeshur me ekipet respektive të Internacionalit.

Llotaria, dy trajnerë shkodranë në emigrim. Priten të tjerë

0

Prej dy ditësh ka nisur aplikimi për llotarinë amerikane dhe shumë shqiptarë kanë filluar ta bëjnë atë. Dëshira e shumë prej tyre është sërish për t'u larguar nga ky vend dhe padyshim që ky nuk është lajm i mirë. Nga informacionet që kemi, kanë aplikuar apo do të aplikojnë në ditët e ardhshme edhe shumë trajnerë dhe kuadro sporti. Një gjë e tillë nuk është e mirëpritur në fakt sepse zhvillimi i sportit në një vend ka si baza kualifikimin dhe shkollimin e njerëzve të tij.

Harris Lika kalon tek AAS. Do drejtojë ekipin e të rriturve

0

Ata trajnerë që largohen nga Akademia Vllaznia, duket se e kanë të gjetur destinacionin e tyre të ri. Përfundojnë tek "Albania Ajax School". Kështu ka ndodhur këtë herë edhe me Haris Liken. Sezonin e kaluar ai ka qenë pjesë e Akademisë Vllaznia ku fillimisht drejtoi ekipin U-17 ndërsa më pas kaloi tek ekipi U-15.

AAS U-19 kryeson me 6 pikë. Do jetë surpriza e kampionatit

0

Kampionatet kombëtare të moshave kanë dy javë që kanë nisur dhe tek ai i 19 vjeçarëve surpriza është padyshim ekipi AAS. Në dy javët e para të kampionatit, djemtë e drejtuar nga trajneri Marvin Meçenovi ka luajtur në Shkodër ndaj atij të Kukësit me të cilin ka fituar me rezultatin 1-0. Golin e vetëm të takimit e ka shënuar Lacaj me një goditje të fortë.

Neziri: Tre menaxherë të huaj po ndjekin talentet e Akademisë Vllaznia

0

Pjesmarrja në "Uefa Youth League" për ekipin Vllaznia U-19 sigurisht që nuk ka dhuruar vetëm emocionet e pjesmarrjes në një aktivitet të tillë kaq të rëndësishëm. Kjo sepse duke luajtur këto ndeshje, shkodranët e rinj kanë patur mundësinë të tregojnë vlerat edhe në sytë e menaxherëve të ndryshëm.