Tomislav Bushiç: Vllaznia s’kthehet pa pikë nga Kavaja

0

Sulmuesi kryesor I Vllaznisë, kroati Tomislav Bushiç është I bindur se skuadra shkodrane do të marrë pikë në ndeshjen e së dieleës me Besën në Kavajë. Për të, kuqeblutë duhet të synojnë fitoren në këtë ndeshje sepse vetëm kështu mund të arrihet rezultati I duhur sepse nëse do shkojnë për t’u mbrojtur, mund ta pësojnë. "Kjo është një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Duhet patjetër të kërkojmë fitoren dhe nëse do marrim edhe barazimin jemi në rregull. Por, kurrsesi nuk duhet të luajmë për barazim se mund ta pësojmë"-ka thënë ai.

Vendos Elvin Beqiri në ’88. Vllaznia fiton 1-0 me Flamurtarin

0

Pas basketbollit të Vllaznisë, edhe futbolli fiton në fund. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e luajtur pasditen e së mërkurës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Flamurtarit e cila ka përfunduar me fitoren 1-0 të shkodranëve. Këta të fundit kanë shënuar vetëm në fundin e takimit pikërisht në minutën e 88-të me anë të kapitenit Elvin Beqiri. Ndeshja ka patur jo pak tension në fushë. Vllaznisë I duhej medoemos fitorja dhe kjo I ka vënë futbollistët e saj në vështirësi ndërsa Flamurtari kërkonte një barazim. Rastet nuk mungojnë për vendasit. Bushiç, Vukçeviç e Shtubina duhej të kishin shënuar në pjesën e parë megjithatë 45 minutat u mbyllën në barazim 0-0.

Klubi Vllaznia: Sjellja e tifozëve të Tiranës, e pamoralshme!

0

Klubi i Futbollit Vllaznia përmes një deklarate për shtyp ka dënuar sjelljen e tifozëve të Tiranën gjatë dhe pas ndeshjes së fundit të luajtur në "Qemal Stafa", shoqëruar edhe me thyerjen e disa xhamave të autobuzëve të tifozëve shkodranë. Për të gjitha këto, shkodranët i kanë paralajmëruar tifozët e Tiranës se në Shkodër ata tani e tutje, "do ta kenë derën e mbyllur". Ja deklarata e plotë për shtyp shpërndarë nga zyra e shtypit e klubit të futbollit Vllaznia:

Kuqeblutë në “zonën e ftohtë”. Duhet fitore me Flamurtarin

0

Humbja me Tiranën me rezultatin 2-1 pasditen e së shtunës, e ka kthyer me këmbë në tokë Vllazninë. Skuadra shkodrane po kalonte vërtetë momente të mira pas 5 fitoreve të arritura rradhazi, madje shumëkush filloi të mendonte për të kapur Europën por gjërat nuk kanë qenë kaq të thjeshta. Në ndeshjen ndaj bardhebluve, Vllaznia ka gabuar. Ndonëse nuk e ka merituar humbjen, ajo gjithsesi ka dalë e zhgënjyer nga “Qemal Stafa”. Bashkë me të edhe tifozët e shumtë që kishin udhëtuar nga Shkodra për ta mbështetur atë. Gabimet në rastet e dy golave të pësuar, mjaftuan që djemtë e Haxhiosmanoviç të fillojnë t’I bëjnë llogaritë ndryshe.

Parashikimet e Sinanit: Tirana dhe Vllaznia dalin barazim

0
Ai është marrë gjithë jetën me futboll, ndaj duhet lexuar me kujdes. Bëhet fjalë për Vioresin Sinanin, ishsulmuesi legjendar i Vllaznisë, por edhe i Tiranës dhe Besës së Kavajës. Sot, në rolin e një analisti, por gjithsesi pa iu...

Frroku: Unë bashkë me Tom Doshin mund ta marrim Vllazninë

0
Sinjale pozitive nga ana e dy biznesmenëve për marrjen e Vllaznisë. Bëhet fjalë për Tom Doshin dhe Mark Frrokun që njëkohësisht janë edhe deputetë të Parlamentit shqiptar. Lajmin e ka bërë të ditur deputeti Frroku që njëkohësisht është një...

Vllaznia mund edhe Kastriotin. 5 fitore në 5 ndeshjet e fundit

0

Vllaznia aktuale duket një skuadër rekordesh me 5 fitore në 5 ndeshjet e fundit të luajtura. Në fakt nuk është e tillë. Ende ajo lufton për mbijetesë megjithatë fitorja e sotme në ndeshjen e luajtur në Krujë me Kastriotin i jep asaj më shumë shanse për qëndrim sërish në mes skuadrave të Superligës. Fitorja 4-2 ndaj krutanëve ka qenë mëse e merituar përballë një kundërshtari që u pa qartë se nuk kishte më motiv për të luajtur.

Haxhiosmanoviç: Kastrioti skuadër e mirë por duhet ta mundim

0

Vllaznia nuk e ka luksin të nënvlerësojë asnjë kundërshtar. Për të nuk ka ndeshje të lehta dhe të vështira. Çdo takim duhet vlerësuar në maksimum dhe prandaj edhe në ndeshjen e nesërme me Kastriotin, objektivi I saj duhet të jetë vetëm fitorja. Kështu, ka deklaruar trajneri I skuadrës shkodrane Dervish Haxhiosmanoviç në një intervistë për gazetën tonë një ditë para kësaj ndeshje.

Vllaznia për femra këtë fundjavë shpallet kampione e Shqipërisë

0

Vllaznia në futboll për femra, këtë fundjavë do të shpallet zyrtarisht Kampione e Shqipërisë për sezonin 2013-14. Ajo ka dy javë që e ka siguruar edhe matematikisht titullin megjithatë duhet luajtur ndeshja e fundit për ta vulosur përfundimisht këtë gjë. Në fakt, ende nuk ka një datë të saktë të përcaktuar për këtë ndeshje të fundit. Kjo ngaqë, takimi me ekipin e Dajtit është planifikuar për t’u luajtur ditën e shtunë megjithatë po këtë ditë, siç dihet është planifikuar për t’u luajtur edhe ndeshja e djemve të Vllaznisë ndaj Kastriotit në Krujë.

Vllaznia mendjen tek sfida e së shtunës me Kastriotin

0

Vllaznia ka përfituar vetëm nga barazimi I Besës me Laçin në ndeshjet e javës së 28-të ndërkohë që në rezultatet e tjera të saj nuk ka patur ndonjë surprizë. Megjithatë, java përgjithësisht konsiderohet positive për kuqeblutë. Me barazimin e fundit, ata I janë shkëputur tre pikë kavajasve por mbi të gjitha, kanë lënë sërish poshtë vetes në renditje Tiranën dhe Flamurtarin. Situata duket positive megjithatë nuk është gjithçka sepse Vllaznisë I duhet patjetër të marrë fitoren në ndeshjen e rradhës. Ajo do të luhet ditën e shtunë në orën 14.00 në Krujë ndaj Kastriotit vendas dhe konsiderohet shumë përcaktuese për të ardhmen.