Vetëm 1 sukses në 4 vite, Partizani e ka “tabu” në “Loro Boriçi”

0
Vllaznia do ndeshet me ekipin e Partizanit në javën e tretë të kampionatit. Ndeshja do luhet në orën 18:00 të ditës së enjte në stadiumin “Loro Boriçi”. Një takim që pritet me kuriozitet, kjo për të parë edhe forcën...

VIDEO/ Presidenti Lazer Matija: Kemi sjellë lojtare cilësore tek Vllaznia, objektivat ngelin të lartë

0
Presidenti i Vllaznisë femra, Lazer Matija ka dalur sot në konferencë për shtyp për prezantimin e trajnerit të ri. Numëri një i vajzave kuqeblu ka folur për ndryshimet në stafin teknik, merkaton që ka zhvilluar ekipi dhe po ashtu...

Veleçiku e bind, sulmuesi Ditmir Ujkaj rinovon edhe për një vit

U mendua se do te ishte Florind Bardulla lojtari i fundit qe do te hidhte firme te Veleçiku, por ne fakt nuk rezulton te jete keshtu. Drejtuesit e klubit koplikas kane arritur akordin edhe me nje tjeter futbollist. Behet fjale...

Nesër java e katërt e kampionatit të femrave, Vllaznia pret në Shkodër Lushnjën

0
Do të luhet këtë fundjavë java e katërt e kampionatit ‘Abissnet Superiore’ për vajza. Të pesta sfidat e kësaj jave do të zhvillohen të shtunën dhe të dielën. Në Shkodër nesër në ora 14.30 Vllaznia do të presë ekipin...

Orë vendimtare për Kolelën, italiani pritet të shkarkohet nga stoli i Partizanit

0
Pas disfatës në ndeshjen e djeshme, stoli i Xhovani Kolelës ka pësuar një lëkundje të madhe. Ndaj Laçit ishte ndeshja e pestë radhazi që të kuqtë nuk arrijnë të shkojnë te fitorja dhe gazeta mëson se kjo situatë ka...

Mbrojtje e vendosur keq, Izraeli rikthen baraspeshën me një kundërsulm

0
Në një “Air Albania” që “zien” nga tifozëria kuqezi, Shqipëria sfidon Izraelin në ndeshjen e dytë në grup, në Ligën e Kombeve, ku do të synojë fitoren e parë, që do të ngjiste kuqezinjtë në krye të renditjes. Shqipëri-Izrael 1-1...

Mesfushori i Kombëtares në radarët e Tiranës, zbulohet manovra e fundit e kampionëve

0
Tirana synon gjithnjë lojtarë cilësorë dhe një pjesë e objektivave së fundmi kanë qenë lojtarë të cilët janë pjesë e Kombëtares Shqiptare. Së fundmi ka dalë në skenë edhe emri i mesfushorit Emanuele Ndoj, i cili pas dëmtimeve të shpeshta...

Bylis- Erzeni, përcaktohen formacionet zyrtare

0
Do të startojë në orën 15:00, në stadiumin “Adush Muça”, sfida Bylis-Erzeni, e vlefshme për javën e gjashtë në Kategorinë Superiore. Ballshiotët e Arian Bellait vijnë pas dy rezultateve pozitive dhe do të tentojnë tre pikëshin sot në shtëpi, ndërsa...

Merkatoja ndryshon organikën e Flamurtarit, një formacion me të huaj për trajnerin Resuli

0
Flamurtari ka shpërthyer në limitet e merkatos duke kompletuar një formacion me futbollistë. Kuqezinjtë janë bërë si një skuadër shumëkombëshe, pasi në radhët e skuadrës gjen, brazilianë, afrikanë madje edhe arab. Flamurtari pritet ta nisë sezonin e ri në Kategorinë...

Mungesa e madhe e Kukësit ndaj Vllaznisë, Vasil Shkurtaj u dëmtua në seancën e…...

0
Vasil Shkurtaj ishte goditja “big” e Kukësit në merkaton e dimrit dhe si e tillë nisi, pasi sulmuesi shënoi që në prekjen e parë të topit me fanellën e verilindorëve. Por me kalimin e javëve situata nuk ka ecur për...