Sulmuesja e Vllaznisë Megi Doçi nuk di vetëm të shënojë. Ja çfarë veprimi ka...

0
Golashënuesja më e mirë në historinë e futbollit të femrave Megi Doçi, nuk di vetëm të shënojë. Ajo bën mirë edhe shumë gjëra të tjera dhe këtë gjë e ka shfaqur edhe sot me një veprim që ka bërë. Meqenësë...

Pesë lojtare të “Juban Danjes” gati për Kombëtaren, e tregon presidenti shkodran

0
Kombëtarja e femrave U-17 ka nisur seleksonimin për të pasuruar skuadrën me elemente cilësore nga kampionati shqiptar. Sot, është presidenti i ekipit të Juban Danjës, Ferdinand Jaku i cili njofton se në kompleksin sportiv të Kamzës janë provuar pesë lojtare....

Futbollistja e Vllaznisë “çmend” pushuesit me linjat e saj

0
Gola në Champions League, përgatitje për të njëjtën gjë edhe në kampionatin shqiptar, megjithatë sulmuesja e Vllaznisë gjen kohë edhe për pak plazh. Bëhet fjalë për të talentuarën Uendi Muja. Ajo ka postuar në faqen e saj në instagram...

Shqipëri-Skoci femra/ Zbardhet lista e futbollisteve, dominim “i frikshëm” i Vllaznisë

0
Kombëtarja e femrave do të luajë në datën 4 shtator ndeshjen ndaj Skocisë në kuadër të kualifikueseve të Botërorit, ku në grup me kuqezinjtë janë edhe Zvicra, Bjellorusia, Polonia e Skocia. Trajneri i Kombëtares, Armir Grima ka bërë publike listën...

Vllaznia femra merr edhe fitoren e dytë në “Champions”, por nuk i mjafton për...

0
Dominimi nga ekipi i femrave të Vllaznisë në futboll po vazhdon. Vajzat e drejtuara nga tekniku Nikolin Leka kanë marrë fitoren e dytë në grupin e tyre, duke mposhtur ekipin e Aneni Noi (Moldavi). 1-4 triumfuan vajzat shkodrane, me gola të...

Presidenti Matija: Do të synojmë fitoren edhe në ndeshjen e fundit

0
Pasditen e së martës, Vllaznia e femrave do të zhvillojë ndeshjen e tretë dhe të fundit në grup, të vlefshme për "Champions League Women". Përballë saj do të jetë kampionia e Moldavisë SS Anenii Noi. Kjo e fundit i ka...

“Champions League Women”, Vllaznia fiton 3-1 ndaj kampiones së Estonisë

0
Vllaznia në futboll për femra ka gjetur fitoren e parë të këtij edicioni të Ligës së Kampioneve të Europës. Ajo ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj kampiones së Estonisë Parnu, në takimin e luajtur pasditen e së premtes në Sarajevë...

FUTBOLL FEMRASH/ Vllaznia e nis me humbje aventurën në Champions

0
Në Shqipëri Vllaznia e Shkodrës në futbollin për femra është dominuese absolute dhe nuk ka asnjë rival të denjët që ta konkurrojë për titullin kampion. Në të gjitha përballjet vajzat shkodrane korrin suksese me golead, por në arenën ndërkombëtare nuk...

Vllaznia femra të enjten miqësore me kampionen e Kosovës

0
Vllaznia në futboll për femra vijon përgatitjet për ndeshjet e Ligës së Kampioneve që do të zhvillohen muajin e ardhshëm dhe pas periudhës së stërvitjes me ngarkesa fizike, tashmë i ka ardhur momenti për të luajtur edhe disa ndeshje...

Bukuroshja e Vllaznisë zbulon të pathënat: Futbolli dhe tifozët janë të mrekullueshëm, ja planet...

0
Uendi Muja është një prej atyre femrave që nëse e shikon në rrugë, mund të mendosh që është një modele dhe që nuk ka lidhje me sportin, po realisht nuk është ashtu. Po flasim për futbollisten e Vllaznisë dhe Kombëtares...