Vllaznia për femra, gati për finalet e Kupës së Shqipërisë

0

Vllaznia në futboll për femra është duke u përgatitur për ndeshjet finale të Kupës së Shqipërisë. Sivjet, siç është bërë e ditur, në turin final të kësaj veprimtarie janë tre skuadra pjesmarrëse teksa përveç asaj shkodrane janë edhe ato të Kukësit dhe Kinostudios. Këto dy të fundit,pasditen e së shtunës kanë zhvilluar ndeshjen e parë ku kanë fituar vajzat kukësiane me rezultatin 3-1.

Juban Danja fitore të thellë, AAS humbet sërish

0

Një fitore shumë të thellë ka arritur Juban Danja në ndeshjen e djeshme ndaj Shkëndisë së Durrësit, fitore kjo që do t’i shërbejë asaj si parapërgatitje për sfidën e javës së ardhshme me Kukësin. Përballë durrsakeve, vajzat e drejtuara në fushë dhe në pankinë nga Emanuela Jaku, kanë sigluar në fund të takimi fitoren e thellë 8-0. Skuadra shkodrane ka shënuar nga 4 gola në secilën pjesë duke mundur kësisoj me këtë rezultat kundërshtarin.

Juban Danja, goleadë në Fier. Trajnerja- lojtare shënon 4 gola

0

Juban Danja ka arritur një fitore shumë të thellë ditën e djeshmë në ndeshjen e luajtur në Fier ndaj Apolonisë me rezultatin 10-0. Duket se vajzat jubanase kanë reaguar pas humbjes me The Door dhe barazimi me Tirana AS ne ndeshjet e fundit dhe këtë herë kanë treguar vlerat e tyre të vërteta. Vetëm pjesa e parë ka patur disi rivalitet në përballjen e djeshme me fieraket që gjithsesi është fituar nga miket me rezultatin 3-0 ndërsa në të dytën ato kanë shpërthyer duke shënuar edhe 7 gola të tjera.

Vllaznia e The Door, fitore të thella në transfertë

0

Dy ekipet e tjera te futbollit të femrave të Shkodrës, pikërisht Vllaznia e The Door, ndonëse kanë luajtur edhe ata dje në transfertë, kanë arritur të fitojnë ndaj kundërshtareve të tyre madje me rezultate të thella. Kështu, Vllaznia ka luajtur në Kamëz ndaj ekipit të Kinostudios që mbante vendin e tretë në renditje dhe në njëfarë mënyre ishte rival me vajzat kampione. Por në fushë, ka qenë tjetër gjë.

Lazër Matija zgjidhet në kryesinë e futbollit të femrave

0

Presidenti i ekipit të futbollit të femrave të Adës së Velipojës- Lazër Matija, është zgjedhur sot të jetë përfaqësuesi i ekipeve pjesmarrëse në kryesinë e shoqatës së futbollit të femrave. Bashkë me të do të jetë edhe presidenti i ekipit Tirana AS Genc Ymeraj. Këta të dy do jenë njerëzit e zgjedhur për këtë gjë. Përzgjedhja e tyre ka ardhur pas një votimi që kanë bërë sot ne ambjentet e FSHF-se përfaqësuesit e tetë klubeve që ekzistojnë aktualisht në futbollin e femrave në vendin tonë.

Lazër Matija: Suksesi i Adës me femrat nuk është rastësi

0

Rruga drejt titullit të tretë kampion në futbollin e femrave sigurisht që nuk ka qenë e lehtë për Adën por kur objektivi arrihet, atëherë brenda ka edhe kënaqësi. Me barazimin e së shtunës ndaj rivales kryesore "Juban Danjës", skuadra velipojake vazhdon të ruajë epërsinë prej dy pikësh ndaj saj dhe është shumë pranë titullit kampion. I pyetur në lidhje me këtë gjë, presidenti i këtij ekipi Lazër Matija per gazeten online www.shkodrasport.com ka thënë: "Mendoj se ende nuk mund të themi se jemi shpallur kampionë përderisa janë edhe tre ndeshje për t'u luajtur. Me barazimin që morëm ndaj rivalit tonë kryesor, sigurisht që jemi më të favorizuar për të dalë të parët sepse kemi ruajtur epërsinë prej dy pikësh me të.

“Juban Danja”- Ada, të hënën e ardhshme në “Loro Boriçi”

0

Supersfida e kampionatit kombëtar të futbollit të femrave, ajo mes ekipeve të "Juban Danjës" dhe Adës, do të zhvillohet në stadiumin "Loro Boriçi" të hënën e ardhshme. Lajmi konfirmohet nga presidenti i ekipit të "Juban Danjës", Ferdinand Jaku. "Meqë është një ndeshje e rëndësishme, por për më tepër që luajnë përballë njëra-tjetrës dy skuadrat më të mira të kampionatit, menduam se për t'i dhënë bukuri edhe më tepër kësaj ndeshje, ta zhvillojmë atë në stadiumin "Loro Boriçi".

Surprizë: Më 30 shtator miqësore Breshia- The Door për femra

0

Një surprizë të këndshme do na dhurojë ditën e premte ekipi i futbollit të femrave të Shkodrës, pikërisht “The Door”. Ai do të zhvillojë një ndeshje miqësore me një ekip të kampionatit italian të futbollit të femrave, pikërisht me Breshian. Lajmi konfirmohet nga trajneri i kësaj skuadre Arben Parmeza i cili ka theksuar se zhvillimi i një miqësoreje të tillë, është një luks për këtë skuadër.

“Juban Danja” lëviz në merkato, pretendente në sezonin e ri

0

Një nga ekipet e futbollit të femrave të Shkodrës, pikërisht Juban Danja duket se do jetë një nga pretendentet kryesore për titullin kampion në sezonin e ri futbollistik 2011-12. Presidenti i këtij ekipi, Ferdinand Jaku ka bërë realitet ditët e fundit edhe marrjen e dy lojtareve shumë cilësore në merkato, çka e ka forcuar edhe më shumë skuadrën e tij.