Tek Vllaznia e femrave jane duke bere pergatitjet e fundit per pjesmarrjen ne edicionin e rradhes te “Uefa Champions Women’s League” dhe mbremjen e sotme skuadra eshte kompletuar perfundimisht me te gjitha lojtaret me te cilat do te perfaqesohet ne kete kompeticion te rendesishem.

Siç kemi bere te ditur, presidenti Matija ka bere disa perforcime kete periudhe teksa ka marre ne skuader kater futbolliste amerikane dhe nje malazeze.

Dy prej amerikaneve kane disa dite qe kane ardhur ne Shkoder nderkohe qe dy te tjerat kane mberritur sonte ne Rinas dhe me pas i jane drejtuar kryeqendres se Veriut.

Pikerisht nisur nga kjo, paraditen e neserme drejtuesit e ekipit do te bejne edhe prezantimin e ketyre blerjeve para gazetareve. Ceremonia do te zhvillohet ne ambjentet e stadiumit “Loro Boriçi” dhe do te nise ne oren 09.30.

Gjate saj, padyshim qe do te shpallen edhe objektivat me te cilat Vllaznia e femrave do te marre pjese ne edicionin e sivjetem te kompeticionit me te rendesishem europian te klubeve.