Cristian Shpendi vazhdon formën e mirë në Serie C italiane me fanellën e Cesenas. Sulmuesi shqiptar i cili gjithashtu ka minuta dhe me Kombëtaren kuqezi të Shpresave është po kalon një moment fantastik.

Sulmuesi me origjinë nga Puka Shpendi ka arritur që në ndeshjen e djeshme që ekipi i tij, Cesena, luajti përball Spal të shënonte dopietë. Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-1, teksa 20-vjeçari shënoi golin e parë dhe të dytë për të tijët.

Të parin e shënoi në minutën e e 2-të teksa të dytin në minutën e 36-të. Duket qartë që Shpendi ka fituar besimin e trajnerit të Cesenas, teksa është një pikë kyçe për ekipin italian.