Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo është lidhur me një lëvizje shokuese në një klub të Ligës së Kampionëve këtë verë. Kur Ronaldo u largua nga Manchester United me pëlqim të ndërsjellë në nëntor 2021 dhe bëri një lëvizje në Superligën e Arabisë Saudite, u duk se karriera e sulmuesit në Evropë kishte marrë fund.

Ronaldo ka qenë produktiv si kurrë më parë në Arabinë Saudite, me një het-trik në ndeshjen e tij të fundit për Al Nassr kundër Al Wehda duke e çuar atë në 47 gola në 46 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.

Dhe, sipas raportimeve, pamëshirshmëria e vazhdueshme e 39-vjeçarit para portës ka tërhequr vëmendjen e skuadrës më në formë evropiane.
Sipas gazetarit Alhazza Mutab, Ronaldo ka tërhequr interesimin e Bayer Leverkusenit.

Në të vërtetë, kampionët e sapokurorëzuar të Bundesligës, të cilët për mrekulli mbeten në rrugë për një sezon pa humbje në të gjitha garat, dyshohet se duan të nënshkruajnë me pesë herë fituesin e Topit të Artë këtë verë.

Ronaldo dyshohet se është rekomanduar nga menaxheri i Leverkusenit, Xabi Alonso, i cili luajti përkrah sulmuesit kur dyshja ishin në Real Madrid.

Nëse Ronaldo do të ishte i hapur për një rikthim në Evropë është e pasigurt, me lojtarin që ka folur për standardet e Superligës Saudite që nga transferimi i tij atje. /Telegrafi/