Dritarja e transferimeve na pret një kthesë tjetër e papritur.

I shtyrë nga Juventusi, Leonardo Bonucci pritej të nënshkruante me Lazion, por mbrojtësi 36-vjeçar italian do të vazhdojë më në fund karrierën në Gjermani.

Sky Italia zbulon se Bianconero janë afër nënshkrimit me Union Berlin, liderët aktualë të Bundesligës që së fundmi siguruan shërbimet e Kevin Volland dhe Lucas Tousart. Bonucci pritet të nënshkruajë një marrëveshje njëvjeçare me një vit shtesë si opsion.