Kategoria Superiore ka hyrë në fazën më të nxehtë të saj. Deri më tani janë luajtur 30 javë kampionat ndërsa kanë ngelur edhe 6 javët e fundit për të përcaktuar verdiktet për këtë edicion.

Flamurtari dhe Luftëtari kanë prerë biletën për në Kategorinë e Parë, ndërsa Vllaznia aktualisht ndodhet në vendin e 8-të që të dërgon në ndeshjen e “Play Off”.

Vendi parë mbahet nga Tirana me 62 pikë, 9 pikë më shumë se vendi I dytë që mbahet nga Kukësi. Tashmë janë zbuluar edhe datat zyrtare për 6 javët e mbetura të kampionatit dhe sfida e fundit do të luhet më 29 korrik./newsport/

Java e 31-të 28 Qershor

Java e 32-të 4 korrik

Java e 33-të 12 korrik

Java e 34-të 18 korrik

Java e 35-të 25 korrik

Java e 36-të 29 korrik