Vllaznia eshte eliminuar nga Kupa dhe perpos kesaj, edhe ne kampionat pozitat e saj nuk jane te mira teksa e sheh veten te rrezikuar seriozisht per te shkuar ne play- out.

Kane mbetur edhe gjashte ndeshje nga fundi dhe deri me tani kuqeblute e shohin veten ne vendin e tete, kater pike larg Bylisit qe eshte i shtati ne zonen qe shpeton.

Ekipit shkodran do t’i duhet patjeter te beje me te miren per pjesen e mbetur te sezonit, por nuk do ta kete te lehte sepse edhe ne ndeshjen e se dieles ndaj Teutes per kampionat, do te kete serish mungesa.

Ashtu si ne takimin e kupes po ndaj kesaj skuadre, kur trajneri Dedja nuk pati ne dispozicion Maloten, Ramadanin e Hygor, edhe te dielen priten mungesa. Nuk eshte shume e sigurte nese keto tre lojtare do te rikuperohen apo jo, por shqetesimi me i madh ka te beje me gjendjen e Malotes.

Ne rast se ai nuk rikuperohet, ky do te ishte vertete nje problem serioz per stafin sepse te dielen do te mungoje per arsye kartonash edhe mbrojtesi tjeter i qendres Mevlan Adili.

I gatshem mbetet vetem Shehi nderkohe qe lojtarin tjeter te qendres se mbrojtes, stafit do t’i duhet ta adaptoje. Mund te luaje edhe Gurishta ne ate pozicion, por nje tjeter alternative eshte edhe 19 vjeçari Repaj. Vllaznise i duhet ta fitoje kete ndeshje dhe prandaj secili prej lojtareve duhet te sakrifikoje jo pak.
www.shkodrasport.com