Trajneri i Kombëtares Eduarto Reja ka zgjedhur që këtë fundjavë të studiojë elementin vendas.

Tekniku italian është i pranishëm në sfidën mes Erzenit dhe Laçit, që po zhvillohet në Durrës.

Shqipëria do të zhvillojë takimet me Izraelin dhe Islandën gjatë kësaj fundjave.

76 vjeçari do të presë lojtarët e Kombëtares që do nisin grumbullimin duke filluar nga dita e hënë në qytetin e Durrësit.