Egnatia bën goditjen e radhës në merkaton e janarit. Klubi rrogozhinas ka prezantuar mbrojtësin Rezart Rama. Ai ka nënshkruar një kontratë për 2 sezone e gjysmë.

Postimi i plotë

Welcome Rezart Rama

Klub Futboll Egnatia njofton se ka arritur të nënshkruaj kontratë për 2 sezone e gjysmë me mbrojtësin 23-vjeçar Rezart Rama.

Mbrojtësi vjen tek klubi ynë pas aventurës në Canada tek Forge FC, Rama ka qenë dhe e kombëtares U-20 në disa ndeshje.

Skeda

Emri: Rezart

Mbiemri: Rama

Mosha: 4/12/2000 (23)

Pozicioni: Mbrojtes

Cv: Forge FC Nottingham Forest, Truro City FC Olympiacos Piraeus