Skuadra kryesuese e kampionatit- Egnatia duket se ka nder mend te beje shume levizje ne merkaton e janarit teksa ka te reja si ne hyrje ashtu edhe ne dalje duke e shnderruar kete skuader ne nje kantier.

Keshtu pas largimit te Iskandarli drejt Turqise, drejtuesit rrogozhinas e kane zevendesuar ate duke sjelle nje tjeter sulmues. Behet fjale per sulmuesin nga Kosta Rika, Monetnegro.

Por jo vetem ai. Ne media behet e ditur se i fundit që është bashkuar me rrogozhinasit është qendërmbrojtësi nga Haiti, Françuis Dulise. 24-vjeçari ka qenë pjesë e skuadrave të moshave në SHBA, teksa së fundmi ka luajtur për CV Fuego FC.

Keto nuk do te jene levizjet e vetme tek Egnatia sepse ne ditet ne vijim priten te tjera. Presidenti Demrozi e ka shprehur hapur ambicjen e tij per te synuar titullin kampion deri ne fund dhe per kete nuk po heziton te shpenzoje ne merkato./SHKODRA-SPORT.COM/