Erdhi ne veren e vitit te kaluar ne Shkoder duke firmosur me Vllaznine nje kontrate dyvjeçare dhe gjate kesaj periudhe eshte shnderruar ne liderin e kesaj skuadre, me lojen, golat dhe asistet e tij.

Futbollisti nga Prishtina, Liridon Latifi ka fituar shume shpejt zemren e shkodraneve, te cilet ne fakt kane edhe pak frike nese ai do te largohet apo jo nga Vllaznia, ngaqe nje lojtar i tille mund te kete gjithmone oferta.

Por pavaresisht ketij fakti, numri 7 i kuqebluve duket se ka bere planet te qendroje gjate ne Shkoder. Kete e konfirmon me se miri edhe fakti qe ai para disa kohesh ka bere kerkese ne Bashkine Shkoder per t’u pasaportizuar ne kete qytet.

Burime prane ketij institucioni, ne menyre ekskluzive per “Shkodra Sport” bejne te ditur se procedura ne fjale po shkon drejt fundit dhe tashme ai mund te quhet me plot gojen “shkodran”. Siç dihet, Latifi posedon pasaporte shqiptare dhe kjo nuk e ka bere te veshtire edhe rregjistrimin si qytetar i kryeqendres se Veriut.

Nje veprim i tille ne njefare menyre eshte nje tregues se Latifi nuk ka nder mend te largohet per momentin nga Vllaznia e Shkodra dhe kjo padyshim qe duhet t’i gezoje tifozet e kesaj skuadre./SHKODRA-SPORT.COM/