Kristjan Asllani ndodhet në klubin e tij të fëmijërisë.

Që kur ishte i vogël ndiqte çdo ndeshje të zikaltërve dhe ishte tifoz i tyre.

Tashmë ka mundësinë që të japë kontributin e tij te Interi, pavarësisht se Inzagi i ka dhënë pak hapësirë.

Kristjan Asllani ka treguar edhe idhullin e tij: “Wesley Sneijder është idhull për mua. E admiroj shumë.

Goli im i parë dhe i vetëm në Serinë A ishte ai kundër Interit, në kohën që kisha fanellën e Empolit”, tha Asllani.