Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Manchester United këtë verë.

Kontrata e sulmuesit me klubin anglez është edhe për një vit, marrëveshja parashikon edhe opsion zgjatjeje.

Megjithatë, sipas ESPN, portugezi ende nuk ka vendosur se ku do ta kalojë sezonin e ardhshëm.

37-vjeçari ka bërë 24 paraqitje në Premier League këtë sezon, duke shënuar 12 gola dhe duke bërë 3 asistime.