Për Felipe Melo gjithmonë flitet si ne te mire, ashtu edhe ne te keq. Pasi fitoi Copa Libertadores të tretë (në 4 vjet dhe me dy skuadra të ndryshme), ish-mesfushori i Fiorentinës, Interit dhe Juventusit sulmoi ashpër Kylian Mbappé në një intervistë dhënë për një media argjentinase, ku foli edhe për Messin dhe për shokun e skuadrës gjerman Cano, i cili meriton një thirrje:

“Jam i lumtur për Messin, por unë jam brazilian dhe doja që Brazili të fitonte me Neymar. Çfarë do të bëja nëse do të duhej të luaja kundër Messit? Para ndeshjes do ta puthja pastaj do ta shkelmoja dhe në fund do t’i kërkoja fanelen”.

German Cano në kombëtare: “Nuk e kuptoj çfarë po i ndodh Scalonit, kam luajtur me të, ai është një djalë i jashtëzakonshëm. Por ky është futbolli dhe Cano është një nga lojtarët më të mirë në Argjentinë, ai është më i miri pas Messit.

Scaloni duhet t’i japë atij një mundësi, qoftë edhe në një miqësore. Duhet ta thërrisni, ai është një lojtar që po bën shumë. Cano është numri 2, numri 1 është Messi.”/telesport/