Teuta pret Vllazninë në sfidën e javës së 24-të të Superiores, në stadiumin “Niko Dovana”, ku të dyja skuadrat duan tre pikët.

Durrsakët kërkojnë të lënë pas luftën për mbijetesë dhe të futen në “vallen” për Europë.

Nga ana tjetër, kuqeblutë e Josës nuk duan të humbasin më terren në zonën europiane dhe gjithashtu në garën për titull.

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Qirko, A. Marku, Jazxhi, Kotobelli, Kuro, Beqja, Karabeci, Gjinollari, L. Vila, Kallaku, E. Vila.

Trajner: Edi Martini

VLLAZNIA: Zogoviç, Smajli, Gurishta, Bulatoviç, Hakaj, Jonuzi, H. Marku, Boshnjaku, Mala, Çoba, Balaj.

Trajner: Mirel Josa