Prej me teper se nje jave teme e dites ne shume prej mediave ka qene çeshtja “Armando Broja”. Shumekush mendon se mes tij dhe stafit te kombetares ka diçka dhe kjo beri qe ai te mos ishte i pranishem ne ndeshjen ndaj Çekise sepse fluturoi drejt Anglise per t’iu bashkuar ekipit te Çelsit me te cilin eshte nen kontrate.

Kjo krijoi iluzionin se Broja nuk kishte probleme demtimi siç u shpreh trajneri Silvinjo, por çdo aludim ra poshte sepse sulmuesi shtatelarte nuk do mundet te jete per momentin gati as per Çelsin.

Ka qene gazetari i njohur Fabrizio Romano qe ndryshe njihet edhe si eksperti i merkatos, i cili pak minuta me pare, permes nje postimi ne rrjetin social “X”, ka bere te ditur edhe gjendjen e lojtareve te demtuar tek Çelsi.

Sipas tij, jane tre lojtare me probleme, ne mes tyre edhe lojtari i kombetares shqiptare Armando Broja dhe kete lajm ai e ka shoqeruar pikerisht me foton e sulmuesit kuqezi.

“Armando Broja duke u trajtuar per acarim te gjurit te majte pas angazhimit te tij nderkombetar”- shkruan Romano, i cili po ashtu ka shpjeguar se per Çelsin jane te pamundur per kete jave edhe dy futbollistet e tjere Trevoh Chalobah dhe
Carney Chukwuemeka.