Nga Gjergj KOLA

Nje futbollist me origjine nga Shkodra eshte zgjedhur ne 11-shen me te mire te kampionatit italian te grupmoshes U16. Behet fjale per futbollistin Rikardo Sheji qe luan me Torinon ne futbollin italian.

Padyshim qe ky eshte nje vleresim shume i madh per kete lojtar sepse te jesh ne formacionin me te mire te kampionati, eshte shperblimi me i mire i punes se bere, por edhe i talentit te tij.

Sheji i cili luan si sulmues krahu, eshte perkrah futbollisteve te tjere si Barbagallo, Climi, Infrano, Reita, Ferrari, Ceppi, Arioli, Toscana, Diallo dhe Russi qe luajne me ekipe te tilla si Juventus, Lazio, Genoa, Parma etj.

Kujtojme qe futbollisti shkodran eshte edhe pjese e kombetares U17 te Shqiperise dhe sigurisht qe karriera e tij po njeh veç rritje. Te vleresohesh ne 11-shen me te mire te kampionatit italian eshte nje arritje e jashtezakonshme dhe prandaj vemendja nuk duhet hequr per asnje moment nga ky futbollist, qe shume shpejt mund te jete edhe e ardhmja e kombetare kuqezi te te rriturve.