Vllaznia U18 ne basketboll per meshkuj nuk ia ka dale dot te kualifikohet per ne finalen e kampionatit te sezonit 2023-2024. Pasditen e sotme ajo eshte ndeshur ne gjysmefinale me Goga Basket dhe eshte mundur me rezultatin 66-76.

Ndeshja eshte luajtur ne pallatin e sportit te Goges ne Xhafzotaj te Durresit. Vendasit kane bere nje performance me te mire dhe si rrjedhoje ia kane dale ta fitojne kete ndeshje dhe te shkojne ne finalen e neserme.

Nderkohe ekipi shkodran i drejtuar nga trajneri Roland Koka e mbyll ketu rrugetimin e tij, por natyrisht qe duhet pergezuar per sezonin e shkelqyer qe ka zhvilluar, pavaresisht veshtiresive me te cilat eshte perballur.

Ne çerekfinale Vllaznia U18 u ndesh me ekipin kryeqytetas Invanders ndaj te cilit zhvilloi nje ndeshje shume te bukur duke fituar 54-53 dhe duke u kualifikuar per me tej, por ne gjysmefinale ndaj Goga Basket nuk ia doli. Gjithsesi djemte e ketij ekipi meritojne pergezime per sezonin e zhvilluar./www.shkodrasport.com/