Brazili mundi me shifrat 4-1 Korenë e Jugut, takim i vlefshëm për fazën e 1/16. Fitorja e sotme e zhvendos Brazilin në çerekfinale, ku përballë do të ketë Kroacinë.

Lojtarët në përfundim të takimit, kishin organizuar diçka speciale. Një baner i madh ku mbarte emrin e legjendës së futbollit brazilian i cili po lufton me sëmundjen e tij të rëndë, Pele.

Fitorja i dedikohet e gjitha atij, njeriut që ndër vite ka rrëmbyer zemrat e tifozerisë braziliane duke i shtuar dashurinë për futbollin.

Mesazhi i kësaj është dhe përkrahja e madhe që ekipi përçon për Pelen, në luftën me sëmundjen e tij./newsport/