Java e 26-te e Kategorise Superiore eshte lene tashme pas dhe ajo qe ra ne sy ne rezultatet e saj padyshim qe kane qene edhe disa surpriza ne ndeshjet e luajtura.

Interesant eshte fakti se ish- futbollisti i njohur Gilman Lika ne parashikimet e bera ekskluzivisht per “Shkodra Sport” nuk ka arritur te godase asnjehere “ne shenje”.

EKSKLUZIVE/ Prognoza e javës së 26-të në ‘Shkodra Sport’ nga Gilman Lika

Siç mund ta shikoni, Lika ka parashikuar nje barazim ne mes Kastriotit dhe Partizanit (fitoi) Kastrioti, ka parashikuar fitoren e Vllaznise ndaj Egnatias (fituan rrogozhinasit).

Po ashtu, parashikoi barazim mes Tiranes dhe Dinamos (fituan bardheblute), barazim mes Laçit dhe Teutes (fituan durrsaket) dhe po ashtu, parashikoi edhe nje fitore te Skenderbeut ndaj Kukesit (doli barazim).

Siç shikohet, ne fushe Gilman Lika ka qene nje lojtar shume i mire, por nga ana tjeter, si parashikues duket se nuk i ecen./SHKODRA-SPORT.COM/