Situata te Bayern Munich nuk duket aspak e qetë dhe rezultatet gjithashtu nuk kanë ndikuar pozivitisht por kanë percjelle negativitet brenda grupit.

Klubi ka konfirmuar trajnerin Tuchel deri ne fund te sezonit dhe gjithcka tani kalon nga ajo qe do te ndodhe nga qershori e tej, por ne rast te nje eliminimi nga Champions ndaj Lazio-s, mund te kete direkt shkarkim trajneri.

Disa emra, por ende asgje e sigurte. Mes alternativave ka dale gjithashtu edhe Solskjaer, si “timonier” i perkohshem deri ne fund te sezonit. Por, ka edhe nje ceshtje te brendshme…

Sipas asaj qe shkruan “Bild”, Harry Kane është në qendër të një hendeku të dhomës së zhveshjes në Bayern Munich, ndërsa pozita dhe roli dominues taktiko-teknik i trajnerit Thomas Tuchel shkërmoqet.Kane mbështet trajnerin e tij, ndërsa lojtarë si Müller, Kimmich dhe De Ligt janë kundër gjermanit.”/telesport/