Edhe ne ndeshjen e sotme ndaj Kastriotit, te cilen Partizani e fitoi me rezultatin 4-1, ai beri paraqitjen e tij te zakonshme duke shkelqyer ne krahun e djathte. Andi Hadroj padyshim qe po kalon momente shume te lumtura, per me teper tani qe i ka ardhur edhe ftesa e kombetares.

Ai foli për mikrofonat e Oversport pas fitores me Kastriotin ku u pyet për ftesën e Kombëtares. Hadroj premton se do të japë maksimumin që të mbajë lart flamurin e Superiores.

I vetmi me kombëtaren nga Superiorja, si ndihesh? “Falenderoj Partizanin dhe ekipet më përpara. Pa Partizanin nuk do isha këtu. Falenderoj këmbët e mia. Jam i lumtur. Është ëndërr, jam krenar. Shpresoj të kem minuta, me shpresë të zotit, të shohim fillimisht stërvitjen e parë.

Synimi i parë është të bëj maksimumin këtu te Partizani. Do bëj maksimumin të kapim titullin më pas Europën. Shembull nga Kombëtarja? Normalisht, Elseid Hysaj kush tjetër”.