Juventusi po përgatitet të shpërblejë adoleshentin e vlerësuar Kenan Yildiz me një ofertë të re kontratë afatgjatë dhe ka filluar ta diskutojë idenë me përfaqësuesit e 18-vjeçarit.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi ishte në gjendje të fliste shkurtimisht me agjentin e Yildiz, i cili ishte i pranishëm në fitoren 3-0 të Zonjës së Vjetër ndaj Sassuolos të martën në mbrëmje pas një udhëtimi të shkurtër në Arabinë Saudite.

Familja e turkut Yildiz ishte gjithashtu në Allianz Stadium në fillim të javës.

Takimi i Juventusit me shoqëruesit e Yildiz të martën nuk ishte një takim zyrtar, por diskutime më formale janë planifikuar për muajt e ardhshëm sipas përditësimit të së shtunës.

Besohet se Juve do të përpiqet të nënshkruajë Yildiz deri në një marrëveshje afatgjatë deri në verën e vitit 2028 ose 2029.

Yildiz aktualisht është kontraktuar me Bianconerët deri në verën e vitit 2027, por një zgjatje e re ka të ngjarë të vijë gjithashtu me një rritje të konsiderueshme të pagave pas një fillimi mbresëlënës të jetës në ekipin e parë të Juventusit.

Gazzetta dello Sport raporton se zgjatja e kontratës mund të zyrtarizohet në muajin qershor ose korrik. /Telegrafi/