Laçi do të presë në shtëpi skuadrën e Tiranës për të zhvilluar mes tyre dhe sfidën e javës së 34-të të Abissnet Superiore.

Një ndeshje shumë e luftuar pritet të jetë nesër në orën 16:00, pasi kurbinasit kërkojnë pikët për Europën, ndërsa bardheblutë duan për titullin kampion.

Jo gjitthçka është e thjeshtë për bardhezinjtë, të cilët ndaj kampionëve në fuqi vijnë me mungesa. Albi Alla dhe Sebastjan Spahiu janë ndëshkuar me kartonë të verdhë në humbjen 3-0 me Kukësin.

Ndaj Tiranës do të jenë të dy të pezulluar, pasi kanë plotësuar numrin 4 të kartonëve të verdhë. Mungsa të rëndësishme për Stavri Nicën që duhet të gjejë zëvendësuesit e tyre për duelin me kryeqytetasit.