Vangjel Zguro, Jorgo Meksi, Melos Bajrami dhe Agnaldo Moraesh janë mungesat e sigurta të Skënderbeut në ndeshjen e sotme kundër Dinamos.

Trajneri Migen Memelli pritet të rreshtojë një formacion me më shumë lojtarë ofensivë, duke kërkuar pa diskutim fitoren. Skema pritet të jetë 3-4-3, por që me pozicionimin e lojtarëve në fushë, një rol kryesor do të ketë Mara.

Ky i fundit do të luajë afër sulmuesit kryesor, Mensah. Ndërkohë, ka një balotazh mes Pusit dhe Berishës, por me këtë të fundit që duket më i avantazhuar për ta nisur nga minuta e parë. Skënderbeu nuk fiton në kampionat që prej 18 dhjetorit 2021.

Ai ndodhet ne pozite mjaft te veshtire ne renditje dhe i duhet patjeter qe te fitoje sot per te tentuar ngjitjen por me mungesat e mesiperme sigurisht qe nuk do ta kete aspak te lehte.