Kukësi duket se vazhdon të përforcohet në merkato dhe emri i fundit që pritet të afrohet është ai i Jorgo Meksit.

Ish-kapiteni i Skënderbeut e mbylli aventurën e tij me korçarët dhe ndodhej pa skuadër, teksa nesër pritet të firmosë me klubin verilindor.

Çdo gjë pritet të zyrtarizohet shumë shpejtë. Me Meksin që më parë refuzoi një kalim të mundshëm te Tirana dhe te Partizani.