Kukësi ka arritur të marrë një fitore shumë të rëndësishme në javën e 33 të Superiores, duke mundur me rezultatin 3-0 Laçin.

Një supergol i shënuar nga Ndreca në pjesën e dytë, dhe dy gola të Barbosës pak minuta para fundit, i kanë mjaftuar skuadrës së Hallaçit për të arkivuar një 3 pikësh të rëndësishëm.

Kjo ishte fitorja e katërt sezonale e Kukësit ndaj Laçit, teksa e ngjit skuadrën verilindore në vendin e 7 me 40 pikë. Nga ana tjetër, Laçi ka zbritur në vendin e pestë duke hequr mundësinë për Europën.

KUKËSI 3-0 LAÇI
59′ Ndreca, 89′ 92′ Barbosa
KV/ Abdu / Turkaj, Alla, Velkoski