Diten e djeshme “Shkodra Sport” ka publikuar lajmin qe futbollisti 19 vjeçar shkodran Andreas Ndoj ishte grumbulluar ne stervitje me ekipin e pare te Olimpiakos, ku ka patur mundesine te takoje edhe blerjen me te re dhe te bujshme te gjigandeve greke, brazilianit Marcelo.

Por nderkohe Ndoj diten e sotme ka marre nje tjeter lajm te shkelqyer. Ai eshte perfshire nga ana e trajnerit Corberan ne listen e lojtareve qe do te udhetojne pikerisht sot drejt Frances per ndeshjen e neserme te vlefshme per fazen e grupeve te kompeticionit “Europa League” ndaj vendasve te Nante.

Ndeshja do te luhet ne oren 21.00 ne stadiumin “Stade de la Boujoire” dhe padyshim qe eshte vleresuar ne maksimum nga skuadra greke e cila do te kerkoje fitoren.

Nga ana tjeter, shkodrani Ndoj po perjeton momente magjike sepse nuk eshte pak te perfshihesh ne listen e ekipit te pare per ndeshjet europiane, nderkohe qe je i federuar me Olimpiakos B.

Ai do te mbaje fanellen me numrin 74 dhe vete ky grumbullim, tregon me se miri per vleresimin qe drejtuesit e klubit kane per te duke e konsideruar nje element te se ardhmes dhe jo me kot kane firmosur nje kontrate 4 vjeçare me te.
Gjergj KOLA