Plot gjashte mungesa do te kete Vllaznia ne ndeshjen e sotme ndaj Egnatias. Duke filluar nga portieri Qarri, mbrojtesit Smajli, Hakaj, Asani, Spahija si dhe sulmuesi Bruno Gomes, kane pesuar demtime dhe si rrjedhoje nuk do te jene ne dispozicion te trajnerit Memelli.

Kjo ka bere qe ky i fundit te jete ne hall per ndertimin e formacionit, sidomos te repartit te mbrojtjes. Ne porte nderkohe do te jete Mehidri ndersa me shume mundesi katershja e mbrojtjes do te jete e perbere nga Pusi qe mund te spostohet ne te djathte, Juriç e Stojanoviç ne qender dhe Sala ne te majte.

Ne mesfushe do te luhet me treshen Krymi, Boshnjaku dhe Alivoda, ndersa ka nje dileme per sulmuesin e krahut nese do te jete Gruda serish apo Çoba. Ne krahun tjeter do jete Mala dhe ne maje te sulmit Balaj.

Me kete 11-she pritet qe Vllaznia te zbrese ne fushe nga minuta e pare, megjithate nuk perjashtohet te kete ndonje ndryshim ne momentet e fundit. Synimi i kuqebluve padyshim qe eshte mosdalja pa pike nga kjo sfide ndaj njeres prej skuadrave me te mira te kampionatit./SHKODRA-SPORT.COM/