Ka nisur qe te shtunen procesi i shitjes se biletave te ndeshjes Vllaznia- Universitatea Craiova e cila do te luhet diten e enjte ne stadiumin “Loro Boriçi” dhe interesimi duket i kenaqshem.

Ndoshta jo aty ku pritej, por ne ditet ne vijim mendohet qe interesi te shtohet dhe numri i biletave te shitura te kape nje shifer te kenaqshme.

Perfaqesues te kompanise qe merret me shitjen e biletave, kane bere te ditur per “Shkodra Sport” se deri sot ne oren 14.00 jane shitur rreth 3 mije bileta. Po ashtu, tifoze te ndryshem kane bere te ditur se gjate dites se sotme ka patur probleme edhe me shitjen, por perfaqesuesit e kompanise kane sqaruar se e gjitha ka qene çeshtje sistemi, por qe eshte zgjidhur.

Te gjithe ne Shkoder jate te mendimit se edhe me çmimet shume favorizuese qe drejtuesit e klubit kane vene per biletat e tribunave C, D dhe E, numri i tifozeve te pranishem ne stadium mbremjen e se enjtes, do ta kaloje shifran 10 mije.

Si rrjedhoje, te gjithe ata qe duan te jene te pranishem ne kete takim te rendesishem dhe te vlefshme per “Conference League”, qe ta sigurojne sa me pare bileten, ashtu siç duhet ta kene parasysh qe hyrja ne stadium diten e enjte duhet bere me heret ne menyre qe te mos krijohet konfuzion./SHKODRA-SPORT.COM/