Problemet e krijuar se fundi edhe ne dy ndeshjet e klubeve te tjera shqiptare ne Europe, si Tiranes dhe sidomos Partizanit, kane vene ne levizje drejtuesit e Vllaznise qe po mendojne te bejne nje organizim perfekt te ndeshjes te se enjtes ndaj Universitatea Craioves.

Nga sa behet e ditur, klubi shkodran prej ditesh ka ngritur nje grup pune per kete qellim dhe po behet nje kordimin i shkelqyer ne mes tij dhe institucioneve te tjera pergjegjese per organizimin e kesaj ndeshje.

Nderkohe, mesohet se pasditen e sotme, Klubi Vllaznia do te organizoje nje konference per shtyp ku do te marrin pjese konkretisht Armando Mandro, oficeri i sigurise i FSHF-se, Behar Kraja- Shefi i sigurise publike ne Drejtorine e Policise Shkoder dhe Ardian Zaganjori – shefi sigurise i KF Vllaznia.

Te tre ata, mesohet se do te shpjegojne per mediat fillimisht, por permes tyre edhe publikut shkodran, per rendesine e kesaj ndeshje dhe masat qe do merren nga institucionet qe ato perfaqesojne, me qellim mbarevajtjen e ndeshjes.

Numri i policeve dhe stjuarteve qe do te angazhohen per kete takim pritet te jete i madh, nderkohe qe diten e enjte, ashtu si dhe ne ndeshje te tjera te rendesishme nderkombetare qe jane zhvilluar ne Shkoder, do te kete edhe bllokim te disa rrugeve ne qytet./SHKODRA-SPORT.COM/