Sulmuesi shkodran Sindrit Guri befason me ekipin e tij te ri. Qe prej dites se sotme ai i eshte bashkuar ekipit te Prishtines, me te cilen natyrisht qe do te synoje te tregoje vlerat e tij me te mira.

Duhet thene se qe prej fillimit te sezonit, ka luajtur ne Itali me ekipin e Varesses, ndërsa ka bërë karrierë edhe te Istanbulsor në Turqi dhe Oostende në Belgjikë.

Te klubet shqiptare ai ka bërë karrierë te Vllaznia, Besa, Kastrioti, Korabi, Kukësi dhe Shkëndija. Ai ka dy paraqitje me fanellën e Kombëtares së Shqipërisë.

Prishtina pas shitjes së Jalen Blesas kishte mbetur pa një sulmues tipik që siguron gola dhe te kryeqytetasit besojnë që me Gurin do të jenë ‘guri’ në sulm./SHKODRASPORT.COM/